Se nedivte, že pak musíme dovážet ocel z Ruska. Kovanda a krachující ocelárny. Našel viníka

20.12.2023 17:14 | Monitoring

USA zvažují vojenský úder proti jemenským povstalcům, hrozí jejich proxy válka s Íránem. Svět je stále nebezpečnějším místem, proto nelze mávat rukou ani třeba nad nynějšími problémy hutí Liberty Ostrava. To je konstatování ekonoma Lukáše Kovandy na jeho sociálním profilu na síti X.

Se nedivte, že pak musíme dovážet ocel z Ruska. Kovanda a krachující ocelárny. Našel viníka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Výroba ocelových ingotů

„Spojené státy zvažují vojenský úder proti jemenským povstalcům, Húsíjům. V podstatě by šlo o zahájení proxy války mezi USA a Íránem, neboť Teherán povstalce podporuje. Dosavadní konflikt mezi Izraelem a Hamásem by se tak rozšířil,“ poznamenal Kovanda. 

„Húsijové v Rudém moři útočí na – zejména – západní plavidla, a ochromují tak mezinárodní obchod. Činí tak ze msty za odvetný útok Izraele na teroristy z Hamásu v Gaze, které taktéž podporuje Írán. Rozšíření dosavadního konfliktu mezi Izraelem a Hamásem může mít za následek závažný otřes na celém Blízkém východě, čehož důsledkem by byl výrazný růst cen ropy či zemního plynu,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Irán už má hlad a to díky agresivní politice USA, protože Irán nechce prohrát. Opakuje se situace s Koreou., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 20.12.2023 18:08:01
Za vším hledej USA, války zabíjení, podovody, státní teror...

|  7 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…