Šéf ČEZu Beneš se prý nemusí obávat ani Babiše. Sobotka za ním stojí

17. 5. 2014 9:44

Přestože se tento týden v médiích objevily detaily z policejního vyšetřování kauzy Nagyová, podle nichž měl generální ředitel firmy ČEZ Daniel Beneš bývalé vrchní ředitelce Nečasova kabinetu Janě Nagyové radit v personálních otázkách, jeho pozici v čele energetického gigantu to zřejmě neohrozí.

Šéf ČEZu Beneš se prý nemusí obávat ani Babiše. Sobotka za ním stojí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš
reklama

 Beneš se nemusí bát ani ministra financí Andreje Babiše, který je jeho velkým kritikem. Premiér Bohuslav Sobotka za ním naopak pevně stojí. A bez dohody obou politiků nemůže k výměně na postu šéfa ČEZ dojít. Informuje o tom sobotní Mladá fronta Dnes.

Do červnové valné hromady by se měla obměnit dozorčí rada společnosti. Hnutí ANO i ČSSD by v ní měli mít po třech zástupcích, dva členy mají navrhnout lidovci, jeden zástupce bude vyhrazen opozici. „Z dosavadních členů zřejmě v radě zůstane všeobecně respektovaný akademik Václav Pačes,“ podotkl deník, podle něhož Benešův osud ale nezávisí ani tak na názoru jednotlivých členů dozorčí rady, jako spíše na dohodě ministra financí s premiérem. Sobotka prý ale za Benešem pevně stojí. A svůj názor nezměnil ani po zveřejnění informací o Benešových vztazích s Nagyovou. „Vedení ČEZ budu hodnotit na základě hospodářských výsledků a plnění cílů daných akcionáři,“ řekl včerejší MF Dnes.

Podle ní ale pozici Beneše může ohrozit vyšetřování šesti starých obchodů firmy ČEZ. U nich prý panuje podezření, že byly pro tuto státní firmu nevýhodné. „Pokud by se prokázalo, že dřívější management podnik poškodil, Beneš by situaci těžko ustál,“ napsal deník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

20:47 Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

Protiislámský politický aktivista, entomolog, docent Martin Konvička sdílel na sociální síti Twitter…