Šéf Evropského parlamentu ztratil nervy a znovu je tu hrozba trestání zemí, které nechtějí přijímat uprchlíky

23.08.2018 22:20

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani už má dost neochoty v případě přijímání migrantů ze strany zemí Visegrádské skupiny, do níž spadá i Česká republika. „Tyto země musejí převzít zodpovědnost za tento unijní problém, jinak budou potrestány,“ říká nekompromisně Tajani.

Šéf Evropského parlamentu ztratil nervy a znovu je tu hrozba trestání zemí, které nechtějí přijímat uprchlíky
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Itálie - migranti

Loď italské pobřežní stráže Diciotti, která je plná migrantů a kotví v Sicílii, odmítá italská vláda pustit do země bez slibu, že jí s nimi unijní státy pomohou, informoval server Novinky.cz. Podle Tajaniho taková situace nemusela vůbec nastat, kdyby země EU schválily návrh Evropského parlamentu na reformu dublinského systému. „Tohle byl klíč k řešení, protože předpokládal okamžité přerozdělení migrantů,“ dodal Tajani.

V souvislosti s tím pak ukázal na země Visegrádu, kam patří Česko, Slovensko, Polsko a které do Unie vstoupily po pádu komunistických režimů. „Solidarita není jednosměrná. Bývalé diktatury dostaly pomoc od Evropy a nadále ji přijímají,“ uvedl předseda Evropského parlamentu a doplnil, že bude pokračovat v boji za migrační solidaritu i na dalším summitu EU.

  • Původní zdroj ZDE

Podle Tajaniho by státy, které nepřijmou zodpovědnost a solidaritu za řešení migračního problému, měly být potrestány. A není sám. Finanční sankce vůči zemím EU, které by odmítaly migranty s prokázaným nárokem na azyl, prosazuje i francouzský prezident Emmanuel Macron. Ten již v červnu prohlásil, že je pro trestání nesolidárnosti. Financování strukturálních fondů by podle něj mělo být podmíněno i přijímáním migrantů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

7:51 Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

Jméno ekonomky Hany Lipovské jako nominantky vzbudilo z nějakého důvodu velký, a nikoliv pozitivní o…