Šéf OLAF odmítl Babišovo tvrzení, že nevyšetřuje nezávisle

06.06.2018 12:33 | Zprávy
autor: mp

Úřadující šéf Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) Nicholas Ilett se dnes důrazně ohradil proti tvrzení českého premiéra Andreje Babiše. Ten v lednu v souvislosti s kauzou Čapího hnízda uvedl, že OLAF není nezávislý a věc je zpolitizovaná jak v České republice, tak v Bruselu. Zprávu přinesla ČTK.

Šéf OLAF odmítl Babišovo tvrzení, že nevyšetřuje nezávisle
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Za dvě desetiletí své existence úřad podle Iletta prokázal praktickým způsobem svého fungování, že nezávislý je a svou nezávislost si brání.

„Jen velmi zřídka o tom teď někdo pochybuje. Zásadně trvám na tom, aby naše nezávislost nebyla zpochybňována. Nebyli jsme vystaveni vnějšímu vlivu ani v tomto vyšetřování, ani v žádném jiném,“ řekl Ilett na tiskové konferenci k výroční zprávě OLAF za uplynulý rok.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Bojujete ještě vůbec za legalizaci konopí?

Přijde mi, že ne. Přitom nemyslíte, že kdyby bylo legální, možná by se tak nerozšířil trh z různými psychomodulačními látkami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel je jen notář. Po Ševčíkově show v TV přišla ještě tvrdší slova

12:20 Pavel je jen notář. Po Ševčíkově show v TV přišla ještě tvrdší slova

Spor o to, zda má prezident Pavel právo na konzultace s premiérem Babišem, přenesl zábavnou formou n…