Šéf ŘSD musí zrušit podezřelé zakázky, jinak příjde o místo

28.04.2012 14:25

Šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsal v letošním dubnu výběrová řízení za 3,5 miliardy korun. Například pro projekční a stavební přípravu k zapuštění pražské magistrály pod zem. Jedná se ale o stavbu, s kterou ministerstvo dopravy výhledově vůbec nepočítá.

Šéf ŘSD musí zrušit podezřelé zakázky, jinak příjde o místo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Za tisíc korun si toho v příštím roce budeme moct koupit možná zase míň
reklama

Ministerstvo dopravy nyní jeho plány značně krotí. U řady z nich požaduje jejich okamžité zrušení. Po šéfovi ŘSD René Porubovi resort dopravy požaduje, aby celkový balík zakázek za 3,5 miliardy korun seškrtal zhruba na třetinu. On-line deníku TÝDEN.CZ to potvrdil zdroj přímo z Řediteství silnic a dálnic, který si nepřál být jmenován.

Pokud Poruba neposlechne, a do pondělí tyto pokyny nesplní, zřejmě to bude konec jeho funkce na židli v čele podniku. Ministerstvo totiž na zakázky, navíc některé z nich se týkají vzdálené budoucnosti, v takovém objemu nemá peníze.

Jedna z takových je příprava takzvaného zklidnění pražské magistrály u Národního muzea za 200 milionů korun. Právě zklidnění magistrály je jedním z tendrů, který by měl z věstníku veřejných zakázek určitě zmizet. Vymazány by měly být i soutěže na přípravu několika částí pražského okruhu za více než půl miliardy korun a čtyři rámcové smlouvy v objemu 800 milionů korun.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Láme se chleba, řekl Prymula. Nakažené sestry? Možná jinak. A temná informace o viru u nás

12:02 Láme se chleba, řekl Prymula. Nakažené sestry? Možná jinak. A temná informace o viru u nás

Epidemiolog Roman Prymula by měl odejít z čela Ústředního krizového štábu, neboť by se měl věnovat p…