Šéf Senátu se sejde s britským velvyslancem, tématem je brexit

16.01.2020 6:22 | Zprávy
autor: čtk

Otázky spojené s odchodem Británie z EU patří mezi očekávaná témata, kterých by se měla týkat dnešní schůzka šéfa Senátu Jaroslava Kubery s britským velvyslancem v Praze Nicholasem Archerem. Setkání jinak patří mezi obvyklé novoroční diplomatické schůzky.

Šéf Senátu se sejde s britským velvyslancem, tématem je brexit
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Předseda Senátu Jaroslav Kubera

Ostrovní království má opustit Unii po řadě odkladů na konci ledna. Prováděcí zákon k brexitové dohodě, kterou loni vyjednal premiér Boris Johnson s Evropskou unií, zatím schválila dolní komora britského parlamentu. Nyní je na řadě ještě horní komora. Dohodu poté musí ještě stvrdit Evropský parlament, který by tak měl učinit 29. ledna.

Po brexitu začne takzvané přechodné období, které by mělo trvat do konce letošního roku. Během něj by měly Londýn a Brusel vyjednat podmínky budoucího partnerství, mimo jiné obchodních vztahů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Motoristé

Nemyslíte, že nebýt Motoristů, tak je na tom vaše vláda líp? Aspoň na mě to působí tak, že vám dost kazí reputaci, že není měsíc, kdy by se neřešilo něco kolem nich a zazdí to pak i to dobré, co třeba děláte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Studenti demonstrovali. Ale jak to chodí jinde, to nevěděli

22:00 Studenti demonstrovali. Ale jak to chodí jinde, to nevěděli

Studentský protest na podporu veřejnoprávních médií na náměstí Jana Palacha v Praze zaujal youtubera…