Šéf komunistů Filip: Útok na Klause tvrdě odsuzujeme

28.09.2012 18:01

Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM, prohlásil, že se jeho strana zcela distancuje od útoku na prezidenta republiky Václava Klause. Ve svém prohlášení uvedl, že chování útočníka on i jeho strana odsuzuje.

Šéf komunistů Filip: Útok na Klause tvrdě odsuzujeme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip
reklama

„KSČM se od útoku na prezidenta ČR Václava Klause naprosto distancuje. S naší politikou je neslučitelné násilí a jakékoli činy s ním spojené, byť jen náznakem, odsuzujeme,“ píše Filip.

Jeho postoj podpořil i Stanislav Mackovík, vedoucí kandidát do Zastupitelstva Libereckého kraje za KSČM: „Odsuzuji jakoukoliv formu násilného útoku na život. Neexistuje žádná forma omluvy pro člověka, který je schopen použít zbraň a útočit. Je kategoricky nepřijatelné, aby kdokoliv byl ohrožován, a už vůbec nelze tolerovat útok na prezidenta České republiky.“

Útok na prezidenta však nebudí pobouření a nesouhlas jen mezi komunisty. Negativně se k němu postavil například František Bublan, bývalý ministr vnitra. Jako už mnoho lidí, i on si položil otázku, jak se taková věc vůbec mohla stát. Podle něj se jedná o čiré selhání ochranky. „Nicméně takové situace jsou hrozně složité. Může existovat naprosto důsledná ochrana, jenže to zase mezi hlídanou osobou a lidmi vznikne hradba. Mně osobně to také mnohokrát vadilo, že jsem si přes ochranku nemohl povídat s lidmi, když jsem někde cestoval,“ uvedl ParlamentnímListům.cz Bublan.

Zda by členové hradní ochranky měli být propuštěni, nechce Bublan přímo říci, mělo by prý nejdříve dojít k analýze celé situace, zda bylo vůbec možné incidentu zabránit.

 
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…