Šéf pošty se rozčílil kvůli kritice balíčků s rouškami: Nejsme žádná laboratoř

18.09.2020 11:53

Jako státní instituce pošta splnila úkol vlády a zaslala roušky seniorům, soudí ředitel České pošty Roman Knap, který se zastal svých podřízených a odmítl kritiku, že pošťáci nakládali s rouškami nehygienickým způsobem a tím je v podstatě znehodnotili.

Šéf pošty se rozčílil kvůli kritice balíčků s rouškami: Nejsme žádná laboratoř
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf České pošty Roman Knap
reklama

Vláda Andreje Babiše (ANO) rozhodla, že každý senior dostane poštou pět roušek a jeden respirátor. Opozice označuje rozhodnutí vlády za populistické a poukazuje na to, že jedna rouška vydrží člověku pár hodin a pak se musí vyhodit. Řada lidí Babišovi poslala obálku zpět na úřad vlády. Možná je k tomu vedlo i zjištění, jak zaměstnanci České pošty s rouškami nakládali.

Lidé si na sociálních sítích stěžovali, že k nim roušky dorazily například ne zcela čisté, takže vůbec není jisté, že je budou chránit.

Ředitel Česká pošty Roman Knap se svých podřízených zastal. V rozhovoru pro Deník.cz zdůraznil, že akce „rouška“ probíhá velmi dobře. Zaměstnanci museli vybalit roušky z původních balení a spolu s respirátorem dát pět roušek do obálky. Byla to prý náročná práce, ale podařilo se. Alespoň podle pana ředitele.

Kritika směřuje na podmínky při vkládání roušek do obálek. Nejedná se o zdravotnický materiál, ale o osobní ochranné pomůcky. Jsme logistická firma, ne laboratoř. Dostali jsme zadání od vlády a to jsme splnili, jak nejlépe jsme mohli. Celé to bylo velmi rychlé. Vláda 9. září rozhodla, hned následující den jsme od rána našimi kamiony začali převážet tisícovku palet materiálu, aby po týdnu, v pátek 18. září, měli všichni občané starší 60 let své ochranné pomůcky. Kritika České pošty a její práce není na místě,“ bránil své podřízené Knap.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

22:04 Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

Politická strana Svobodní spílá vládě za přijímání drastických opatření a podporuje demonstranty z n…