Šéfe, nejsem odpočatý, má hlásit strojvůdce. Nový vývoj po průšvizích

16.07.2020 10:23 | Zprávy
autor: vef

Strojvůdci musí firmě hlásit, pokud přijdou do zaměstnání a nejsou odpočatí. Alespoň to uvádí generální ředitel Českých drah Václav Nebeský v rozhovoru pro Právo s tím, že České dráhy zároveň připravují systém, jak lépe zabezpečit lokální tratě, kde se nyní musí strojvedoucí hlásit dispečerovi. Dráhy tak reagují na sérii nehod, které se v posledních dnech na železnici staly.

Šéfe, nejsem odpočatý, má hlásit strojvůdce. Nový vývoj po průšvizích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak

K mimořádným událostem minulých dní Nebeský řekl jen tolik, že konkrétní příčiny jsou předmětem vyšetřování. „Nicméně již nyní lze konstatovat, že na vině nebyl ani nedostatečný odpočinek strojvedoucích, ani jejich nezkušenost. I kolega, který při úterní srážce bohužel přišel o život, byl náš dlouholetý a zkušený zaměstnanec,“ poznamenal Nebeský s tím, že šlo o jeho druhou směnu po delším volnu. Vyjádřil lítost k jeho tragické smrti, soustrast rodině i omluvu zraněným cestujícím.

Počet strojvedoucích u ČD však vnímá jako víceméně stabilní. „V současné době zaměstnáváme 3808 strojvedoucích a do plného stavu nám chybí několik desítek zaměstnanců. Naší snahou je systematickým náborem dosáhnout plného stavu a zajištění přirozené generační obměny,“ podotkl Nebeský. Přesčasová práce je podle jeho slov velmi přísně kontrolovaná a řídí se zákoníkem práce a kolektivní smlouvou. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…