Sehnal: ČSSD jde ve šlépějích komunistů, chce pracovité okrást o peníze

20.07.2021 16:06

Sociální demokraté jdou podle předsedy Aliance pro budoucnost Pavla Sehnala cestou komunistických tradic. Politik varuje před návrhy ČSSD na masivní zdanění bohatých coby “spravedlivém podílu” na obnově země po covidu. Nejde prý o nic jiného než trestání pracovitých lidí.

Sehnal: ČSSD jde ve šlépějích komunistů, chce pracovité okrást o peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal

ČSSD se podle Pavla Sehnala trvale etabluje do následovníka komunistické strany. “Její návrhy nemají s moderní sociální demokracií vůbec nic společného. Nepřekvapilo by mě, kdyby za chvíli začala přicházet s návrhy na znárodňování všeho možného,” uvádí politik.

Anketa

Co je problémem romského etnika v ČR?

hlasovalo: 12527 lidí

“V rámci svých předvolebních slibů se ČSSD populisticky a dle nich levicově uchyluje k tomu, že chce zdaňovat bohaté a pracovité. Socialisté tak razí jasnou tezi, že prostě bohatým lidem seberou peníze. Hledají všechny formy ke zviditelnění se před levicovými voliči,” kritizuje Sehnal.

Konkrétně má na mysli předvolební sliby ČSSD. “Ať už jde o nápady na zdanění majetků nad 100 milionů korun jedním procentem ročně, progresivní daň z příjmů fyzických osob nad trojnásobek průměrné mzdy nebo progresivní dědickou daň nad 50 milionů korun,” vyjmenoval.

“Můžeme to opakovat stále dokola, ale není to zkrátka nic jiného než trestání úspěšných a pracovitých lidí, což Aliance pro budoucnost zásadním způsobem odmítá. Jakékoli nápady na větší zdaňování lidí s vyššími příjmy a majetky jsou trestuhodné,” varuje šéf Aliance pro budoucnost.

Stát má naopak podle jeho slov lidi motivovat k tomu, aby víc pracovali, starali se sami o sebe a zaměstnávali jiné občany. “Aktuální nápad ČSSD není ničím jiným, než vzkazem: občane, nesnaž se, nedělej nic navíc, jinak ti to sebereme. Tomuto nebezpečnému směru hodlá Aliance pro budoucnost po volbách učinit přítrž,” dodal Pavel Sehnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Akorát se snažíte blejt špínu na premiéra“. Čapí hnízdo v plzeňské debatě, Baxa s Bernardem vytočili lídryni ANO

23:02 „Akorát se snažíte blejt špínu na premiéra“. Čapí hnízdo v plzeňské debatě, Baxa s Bernardem vytočili lídryni ANO

Lídři Plzeňského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastn…