Selhání, ostuda, obrat na Východ. O vládě a Rusku píše Miroslava Němcová

01.09.2014 17:33 | Zprávy
autor: vfe

Bývalá šéfka Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) tvrdí, že česká vláda selhala tváří v tvář agresivní politice Ruska. Česká republika se prý kvůli premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) i ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) stává slabým článkem NATO a EU. Oslabuje se tak její bezpečnostní pozice do budoucna.

Selhání, ostuda, obrat na Východ. O vládě a Rusku píše Miroslava Němcová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Němcová by ráda, aby Evropa jednotně zaujala co nejsilnější stanovisko vůči Rusku. To se snaží o rozšiřování sféry vlivu v rozporu s mezinárodním právem.

Jsou pro ČR důležitější obchodní vazby s Ruskem, nebo s Německem?

„Navzdory proklamacím Česká republika vysílá špatný signál i svojí nejednotnou zahraniční politikou, dokonce uvnitř vládní koalice. Diskuze o dopadu sankcí je sice legitimní, ale je otázkou, zda je pro českou vládu důležitější maximální ochrana obchodních vazeb s Ruskem než s ostatními zeměmi, například s Německem,“ napsala Němcová v tiskové zprávě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Větrné elektrárny

Já proti nim ani nic nemám, ale myslíte, že u nás budou k něčemu? Že tu na ně jsou klimatické podmínky? Podle mě jich pár mít můžeme a máme, ale rozšiřovat je ve velkém myslím nebude mít žádný efekt, protože tu prostě ty podmínky pro jejich provoz nejsou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hájí ČT, protože mu platí filmy. Zaznělo o Hřebejkovi a ten se ozval

19:40 Hájí ČT, protože mu platí filmy. Zaznělo o Hřebejkovi a ten se ozval

Režisér Jan Hřebejk kvůli vládnímu návrhu na změnu financování České televize a Českého rozhlasu var…