Semelová kandiduje na pražskou primátorku. Její vystoupení před kamerou zaujalo u Šafra. Tímto...

8. 8. 2018 16:16

Marta Semelová z KSČM poskytla rozhovor serveru Info.cz u příležitosti toho, že je kandidátkou KSČM na pražskou primátorku. Mluvila o médiích, nálepkování i ubytování v Praze. Jejích prohlášení se chytilo Forum24 Pavla Šafra.

Semelová kandiduje na pražskou primátorku. Její vystoupení před kamerou zaujalo u Šafra. Tímto...
Foto: red
Popisek: Marta Semelová (KSČM)
reklama

Kdyby KSČM vyhrála v Praze, Semelová by prý chtěla změnit přístup koalice k opozici a občanům, protože ačkoliv byla hlášena transparentnost a otevřenost, o návrzích opozice se prý buď nejednalo, nebo byly smeteny ze stolu. Také by chtěla více zapojit občany do práce v Praze, čímž myslí účast v komisích a na jednáních. Také by chtěla, aby ze státního rozpočtu přiteklo více peněz například na výstavbu pražského okruhu a metra.

Anketa

Chcete, aby Jiří Paroubek zasedl v Senátu?

44%
56%
hlasovalo: 8770 lidí

Dalším tématem byla cena ubytování v Praze. Semelová tvrdí, že by se měl změnit poměr nájemního a soukromého bydlení, protože se v Praze zprivatizoval celý bytový fond. Chce podporovat výstavbu nájemních bytů a družstevní bydlení a tlačit na developery, aby jejich stavby mohlo koupit město a pronajímat je. Zaměřila by se také na spekulanty s chátrajícími nemovitostmi, jež by prý mělo převzít město, a regulaci Airbnb, kde by Semelová chtěla převzít regulace, které už zavedla jiná evropská města. Uvedla, že to není žádné sdílené bydlení, ale obyčejný kšeft.

Pak přišla řeč na to, že Praha tíhne spíše k pravici a že to zde budou mít komunisté těžké. Semelová řekla, že problémem jsou například média, která prý nahrávají pravicovým subjektům. A zmínila i mladé lidi, jejichž míněním je díky jejich nezkušenosti manipulováno. Prý média nálepkují a tím i manipulují. „Já neříkám, že všechna manipulují, třeba Haló noviny určitě ne,“ svěřila se Semelová. Dodala, že jsou pořady, které jsou jasně antikomunistické, na které si stěžují jejich voliči a které utvářejí veřejné mínění. Také jí vadí, že se lidé chytají jedné nebo dvou vět a ignorují její zapojení do školství a v sociálních oblastech. „Je to problém novinářů, kteří dávají takovéto nálepky, já nemám ráda nálepky na té či druhé straně,“ uvedla ke své přezdívce „Rudá Marta“.

Dnes se tohoto interview chytil Jiří Sezemský z webu Forum24. Že média manipulují a Haló noviny ne, je podle něj „bizarní výklad“. „Stále přitom žije ve starých marxistických schématech,“ a „Rezidua budování socialismu v komunistickém programu zůstávají,“ tvrdí Sezemský. Důvod, proč komunisté stále stojí za povšimnutí, je prý, že nyní jsou neoficiální třetí vládní stranou a Andrej Babiš s Milošem Zemanem je prohlásili za demokratické.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …