Senát bude řešit daňové změny i odměňování vojáků

23.10.2014 6:40

Senát dnes čeká rozhodování o daňových změnách včetně zvýšení daňových slev na děti a o zavedení nové desetiprocentní sazby DPH na literaturu, kojeneckou výživu a léky. Horní komora má na programu také změnu systému odměňování vojáků z povolání. Potvrdit by měla roční odklad zavedení automobilových registračních značek na přání.

Senát bude řešit daňové změny i odměňování vojáků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Náročné chvíle zřejmě čekají v Senátu ministra financí Andreje Babiše (ANO). Hospodářský výbor horní komory totiž doporučil do novely o daních z příjmů vložit ustanovení, které v rozporu se záměrem vlády zachovává současnou úroveň zdanění investičních fondů. V opačném případě by totiž podle Asociace pro kapitálový trh významná část fondů kvalifikovaných investorů s objemem aktiv přesahujících 70 miliard Kč přesunula do zahraničí.

Novela má totiž zachovat pětiprocentní sazbu daně pouze pro vybrané, tzv. základní fondy. Pro fondy investující do nemovitostí, pohledávek, umění nebo například vína zvyšuje sazbu na 19 procent.

Novelu o vojácích z povolání, která jim má zavést kariérní řád a přesněji stanovit platy a odměny, chce zase senátní výbor pro obranu uvést do souladu se zákonem o hmotné nouzi. Novela by se v takovém případě vrátila sněmovně k novému projednání.

Senátoři mají na programu ještě dvě desítky bodů, ale není vyloučeno, že svou poslední schůzi v předvolebním složení dnes ukončí.


 

reklama

autor: vam, čtk

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

4:44 Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

„Najednou jsme viděli v Lidových novinách fotku, jak se usmívá na Eduarda Stehlíka a Petra Pavla s t…