Senát rozhodne o penězích na chronické pacienty

20.04.2017 6:14

Senát dnes rozhodne o tom, zda zdravotní pojišťovny budou dostávat více peněz na chronické pacienty. Schvalovat má rovněž změny ve správě silnic nebo novelu, která má umožnit státním podnikům s listinnými akciemi znovu se ucházet o veřejné zakázky.

Senát rozhodne o penězích na chronické pacienty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klub nezávislých senátorů uspořádal na půdě Senátu konferenci Role ČT v naší společnosti. Nikdo z vedení ČT, přestože byli ředitelé pozváni, na konferenci nedorazil
reklama

Horní komora by se měla zabývat také peticí za obnovení svépomocné rodičovské ubytovny Klíček ve Fakultní nemocnici v Motole.

Novela o zdravotním pojištění má zamezit tomu, aby pojišťovny měly zájem pouze o mladé a zdravé pojištěnce. Nové parametry přerozdělování peněz budou výhodné pro pojišťovny, které mají výrazně vyšší podíl chronických a vysoce nákladných pacientů. Pojišťovny, které takové pacienty neregistrují, naopak o peníze přijdou. Objem peněz, který se bude přerozdělovat, bude v řádech stamilionů korun.

Další novela umožní státu pověřit kraje pouze běžnými opravami nebo zimní údržbou silnic první třídy, nikoli jejich celkovou správou, což prý představovalo pro regiony nepřiměřenou zátěž. Ke schválení míří také novela o veřejných zakázkách. Českým drahám, které se kvůli novým pravidlům zatím nemohou účastnit tendrů na provoz na železničních tratích, má umožnit o ně znovu usilovat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

19:48 Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, hlav…