Senát zděsil Džamilu Stehlíkovou

23.07.2021 10:20

Někdejší ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková se děsí toho, co provedli zákonodárci. Když do Ústavy zakotvili právo bránit život svůj či život druhého člověka, podle Stehlíkové tak vlastně ponoukli agresory, aby si pořídili zbraň a vzali spravedlnost do vlastních rukou.

Senát zděsil Džamilu Stehlíkovou
Foto: wikipedia.org
Popisek: Džamila Stehlíková

Poté, co Senát schválil změnu Ústavy ČR, která zakotvuje právo lidí bránit život svůj či druhého člověka se zbraní, má exministryně za Zelené Džamila Stehlíková strach, co může přijít.

„Není to tak dávno, co občan, kterému byl odepřen důchod, zastřelil pracovnici úřadu práce. ‚Uražení a ponížení‘ často mají pocit, že za jejich prohry a neúspěch může někdo jiný. Živí to v nich touhu po pomstě. Sní o pomstě. Většina pomstychtivých outsiderů ve svém osamocení a nepochopení okolí touží vzít spravedlnost do svých rukou. Ale naprostá většina z nich se k agresivnímu činu nikdy neodhodlá. ... Zakotvení ‚práva bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní‘ do Listiny práv a svobod dává těmto potenciálním mstitelům jejich zmařeného života další argument a vzpruhu, proč mají překročit čáru,“ varovala Stehlíková v textu na blogu Aktuálně.cz.

Osobně prý zná několik lidí, kteří by si to teď mohli vyložit tak, že v Ústavě dostali bianco šek na ozbrojování. A právě kvůli tomu volá po tom, aby se žadatelé o zbrojní průkaz podrobili vyšetření psychického stavu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Uhelná elektrárna“ Niedermayer nám zatápí. Měl by také ekologicky ukončit činnost. Pravicový komentátor se baví

16:35 „Uhelná elektrárna“ Niedermayer nám zatápí. Měl by také ekologicky ukončit činnost. Pravicový komentátor se baví

Pravicový komentátor Jan Paluska se vysmívá europoslanci Luďku Niedermayerovi (TOP 09), který na své…