Senátor Čuba končí

15.02.2018 15:21

Senátor František Čuba se rozhodl složit senátorský mandát. Je dlouhodobě nemocný a schůzí horní komory se neúčastní už dlouho. Čubovo rozhodnutí na plénu Senátu ve čtvrtek přečetl jeho slovácký kolega Ivo Valenta.

Senátor Čuba končí
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba

Senátor a autor slušovického zázraku rezignuje na svůj senátorský mandát. Na plénu horní komory to oznámil senátor Ivo Valenta, který přečetl Čubovo prohlášení. Někdejší šéf legendárního slušovického družstva mandát složí na konci února.

František Čuba kvůli dlouhodobé zdravotní indispozici nebyl na senátní schůzi přítomen zhruba rok a půl, mandát vykonával ve své regionální kanceláři. Nicméně na dálku nebylo možné se účastnit hlasování.

Členem horní komory českého parlamentu byl autor slušovického zázraku, tedy obřího zemědělského družstva přezdívaného stát ve státě, zvolen v říjnu 2014 za Stranu práv občanů. Mandát měl původně vykonávat do roku 2020.

Celé prohlášení senátora Františka Čuby:

Rozhodl jsem se rezignovat na pozici senátora České republiky za volební obvod 78 – Zlín.

V posledních měsících jsem totiž nejen já, ale především mí příbuzní a přátelé, vystaveni silnému tlaku a čelí nepříjemným útokům. Tito lidé jsou mi velmi blízcí a já jim dále nenechám ubližovat. Proto jsem se rozhodl soustředit své síly především k životním prioritám, a těmi jsou právě tito lidé.

Požádal jsem tedy kolegu, pana senátora Ivo Valentu, aby o mém rozhodnutí informoval senátory na dnešním plénu Senátu, a on tak učinil.  Můj oficiální rezignační dopis bude do konce měsíce února doručen předsedovi Senátu, panu Milanu Štěchovi.

Rád bych touto cestou poděkoval za spolupráci všem senátorům a senátorkám i svým voličům, příznivcům a především blízkým za podporu, kterou mi věnovali. Upřímně děkuji také všem, kteří mi ve volbách v roce 2014 dali svou důvěru a hlas.

Budu i nadále pomáhat Zlínskému kraji i celé České republice, což jsem ostatně dělal i před mým zvolením do Senátu.

Doc. František Čuba

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Bordel děsnej, kdybyste viděli, jak se tlačej na funkce…“ Část poslanců žasne nad požadavky Bendy nebo Pekarové

4:52 „Bordel děsnej, kdybyste viděli, jak se tlačej na funkce…“ Část poslanců žasne nad požadavky Bendy nebo Pekarové

Mezi koalicí SPOLU, tedy ODS, lidovci a TOP 09 na straně jedné, a Piráty se Starosty na straně druhé…