Senátor Kubera rozetnul debatu o uprchlících: Naše civilizace končí. Evropa nebude, a nic se nestane. Jsme malá srandička, co si myslí, že je pupek světa

23.07.2015 19:08

Současná evropská civilizace končí. S tímto šokujícím prohlášením vystoupil dnes na půdě Senátu člen horní parlamentní komory, primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS). Stalo se tak během diskuse senátorů o problematice uprchlíků.

Senátor Kubera rozetnul debatu o uprchlících: Naše civilizace končí. Evropa nebude, a nic se nestane. Jsme malá srandička, co si myslí, že je pupek světa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Upozornil, že to nebude tak, jak je nám někdy slibováno, že my si z migrantů vybereme lékaře a inženýry. „A kdo si vybere ty ostatní? Kdo si vybere ty mladíky z Islámského státu? Ty ať si vybere někdo jiný. Takhle to prostě nemůže fungovat,“ uvedl s tím, že všichni by si samozřejmě vybrali lékaře, odborníky, inženýry.

Pohybu migrantů prý normálními prostředky nelze zabránit. „Je možné mu zabránit netradičními prostředky, to znamená zablokováním,“ prohlásil.

Poukázal na to, že porodnost v některých zemích roste geometrickou řadou, v jiných zemích zase ne. „Takže si prostě budeme muset zvyknout na to, že tato civilizace končí. Pár let to ještě vydržíme, ale nedá se s tím nic dělat,“ řekl s tím, že Evropa nabyla dojmu, že ona je středem světa. „Ale co s tou Evropou? Co když tady ta Evropa nebude? Tak se podívejte na glóbus. Nestane se vůbec nic. Evropa je taková malá srandička, ale my si myslíme, že jsme pupek světa,“ prohlásil.

Ve zřejmé reakci na to, že mnozí lidé v Teplicích si nyní stěžují na ohňostroje, které tam odpalovali lázeňští hosté z arabských zemí u příležitosti konce ramadánu, Kubera řekl, že ohňostroje je třeba zakázat. „Protože vy pak nepoznáte, jestli je to ještě ohňostroj nebo už začala třetí světová válka,“ dodal.

Celý text je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová bude šílet. Poddanský nárůdek! Směrem od Klause zazněla drsná slova

14:19 Merkelová bude šílet. Poddanský nárůdek! Směrem od Klause zazněla drsná slova

Analytik a archivář PhDr. Aleš Valenta z Institutu Václava Klause napsal na webu Neviditelný pes člá…