Senátor Láska odhalil po jednání bezpečnostního výboru: V Praze nechat jen jednoho ruského diplomata

19.04.2021 21:02

Kauza Vrbětice hýbe médii natolik, že do jisté míry zastiňuje i téma koronaviru. V pondělí se kauzou zabýval senátní Výbor pro zahraničí, obranu a bezpečnost. Advokát a senátor Václav Láska, který je členem výboru, na svém facebookovém profilu shrnul fakta, k nimž výbor došel. Podle nich by měl zůstat v Praze jen jediný ruský diplomat.

Senátor Láska odhalil po jednání bezpečnostního výboru: V Praze nechat jen jednoho ruského diplomata
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Láska
reklama

Láska jakožto člen zmíněného senátního výboru na síti zmínil, že jednání byl přítomen i ředitel BIS, ředitel Policie ČR a ředitel NCOZ. „Jednání bylo v utajeném režimu, proto nemohu psát o tom, co nám pozvaní pánové řekli,“ zdůraznil senátor s tím, že nicméně následně bylo přijato veřejné usnesení. Vedle ocenění práce BIS, Policie ČR a NCOZ je v usnesení  mj. uvedeno, že Rusko eskaluje napětí.

Anketa

Rusko vyhostilo 20 lidí z naší ambasády v Moskvě. Má ČR vyhostit další ruské diplomaty?

12%
88%
hlasovalo: 17544 lidí
Láska v tomto kontextu připomněl svůj dřívější výrok, jak by Česko mělo na akci ruské strany reagovat. „Psal jsem tu status zpátky o tom, co udělat v reakci na to, až nám ruská strana vyhostí také 18 diplomatů, neboť to bude vzhledem k rozdílnosti velikosti naší ambasády v Moskvě a jejich v Praze výrazný nepoměr. Rusko šlo ale ještě dál. Vyhostilo hned 20 pracovníků české ambasády v Moskvě. A zatímco my ruským diplomatům jsme dali na opuštění naší země dva dny, Rusové našim na opuštění Ruska jediný den,“ konstatuje Láska a přechází opět k výsledkům jednání senátního výboru.

Na základě faktů se totiž výbor shodl, že Rusko eskaluje napětí. „Rusové nám tu vyhazují muničáky do vzduchu, a ještě se vztekají, když na to reagujeme. Proto se náš výbor shodl i na tom, že dalším krokem české vlády by mělo být omezení osazenstva ruské ambasády v Praze na jediného diplomata,“ uzavírá Láska s tím, že o této výzvě vládě bude pravděpodobně ve středu jednat plénum Senátu Parlamentu ČR.

Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v sobotu večer odhalili šokující sdělení. Podle dostupných informací totiž za sedm let starými explozemi ve Vrběticích na Zlínsku stojí členové ruské vojenské rozvědky GRU. Česko se tak stalo podle některých prohlášení, zejména od vládní opozice, cílem „státního terorismu“ ze strany Ruské federace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

4:39 ,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

„Nesouhlasím s názorem pana prezidenta, ke kterému se teď přidává premiér Babiš a někteří další poli…