Senátor Škromach vyplísnil Zaorálka. A vyjádřil se ke své prezidentské kandidatuře

02.10.2014 18:25

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD) byl hostem čtvrteční Kauzy dne Rádia Impuls. Přislíbil, že se jeho příznivci mohou těšit na další díl Hovorů od bazénku. Proč byl poslední díl 11. srpna? „Protože byla zima,“ podotkl. Došlo i na téma Ukrajiny a jeho případné prezidentské kandidatury.

Senátor Škromach vyplísnil Zaorálka. A vyjádřil se ke své prezidentské kandidatuře
Foto: Archiv ZŠ
Popisek: Senátor Zdeněk Škromach
reklama

Senátor Škromach je rád, že se Miloš Zeman stal prezidentem. „Z možností, které tady byly, je to ta nejlepší. Byla to satisfakce za tu nepovedenou volbu před dvanácti lety,“ poznamenal v úvodu senátor. Ocenil přitom i roli, kterou Zeman hraje na mezinárodním poli.

Zaorálek prý vystupuje příliš agresivně

„Já myslím, že Miloš Zeman sehrává významnou roli v mezinárodních vztazích, a musím ocenit jeho postoj k Ukrajině a k Rusku, protože v České republice není prostor pro jestřáby. Jsem rád, že se tady shoduje s premiérem Slávkem Sobotkou a vyjadřuje se jinak než ministr (Lubomír) Zaorálek, ten postupuje agresivně. Myslím, že Česká republika vždycky měla diplomatickou pozici a i díky tomu dokázala přežít a překonat i těžké doby,“ podotýká člen horní komory.

Svým příznivcům přislíbil, že po senátních a komunálních volbách natočí další díl svých Hovorů od bazénku. Předvolební doba je na to prý příliš citlivá. Teď je třeba soustředit se na úspěch ve zmíněných volbách.

Ve vysílání také zaznělo, že čím dál vážněji bere i svou možnou prezidentskou kandidaturu. „Já stavím na takové té lidovosti,“ poznamenal. Prezidentské volby jsou ale ještě relativně daleko. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

7:44 Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

TÝDEN V MÉDIÍCH Už ani spříznění novináři nejsou ochotni věřit tomu, čím ve svých reportážích krmí v…