Senátor Valenta si chce posvítit na poplatky pro OSA Michala Davida a spol.

10.09.2016 7:27

Proč se angažuje ohledně poplatků OSA, proč je pro toleranci alkoholu u cyklistů nebo jak si udržuje štíhlou postavu. O tom všem mluvil senátor Ivo Valenta ve videopořadu, který zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Senátor Valenta si chce posvítit na poplatky pro OSA Michala Davida a spol.
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Ivo Valenta (Soukromníci)
reklama

To, že se začíná zajímat o vymáhání autorských poplatků pro Ochranný svaz autorský (OSA) si prý OSA zavinila sama. Členy orgánů OSA jsou mimo jiné třeba Michal David, Petr Janda, Patrik Rytmus Vrbovský a další známé tváře z oblasti showbyznysu. „Je tak hamižná, že každé tři měsíce zvyšuje své požadavky. Můj zájem vyvolal apel místních folkloristů tady na Slovácku, kteří za mnou přišli a řekli, že musí platit za své písničky a písničky, které nejsou autorské. Tak jsem se o to začal zajímat a zjistil jsem, že mají velkou pravdu, že pro tyto malé spolky mohou tato nařízení být likvidační. Nebo minimálně velmi otravné. Signálem dalším byla zpráva, kdy OSA avizovala, že o 50 % zvýší zase své další požadavky. Takže naše iniciativa je přichystat novelu zákona o autorských poplatcích, kde se budeme snažit odkrýt konstrukci a kalkulaci těchto plateb, které OSA směřuje na všechny okolo nás. Domnívám se, že podpora v Senátu i ve Sněmovně bude veliká,“ prohlásil Valenta.

Na otázku, proč podporuje toleranci alkoholu u cyklistů, odpověděl, že dosud máme nulovou toleranci a to je prý špatně. „Jsem přesvědčen, že cyklisté na cyklostezkách mají právo dát si jedno pivo nebo skleničku vína. Protože už sám název vinné cyklostezky nám napovídá, že je to o kultuře vína. A ne o nějakém chlastání. Opilce na cyklostezkách nikdo nechce. A ten zákon je jenom pro slušné lidi.“

Nejlepší způsob, jak zhubnout

Prozradil také, jak bojuje proti přibírání nadbytečných kil. „Jím jenom saláty. Další motivace je, když jsem s dětmi. Pohybuji se s nimi skoro 24 hodin denně. Musím s nimi běhat, dělat ze sebe koně, vyhazovat je do výšky. Doporučuji každému, je to nejlepší způsob, jak zhubnout,“ svěřil se.

Odpověděl i na dotaz, zda si dokáže představit, že by žil na venkově. „Ale jenom teoreticky. Možná by se mi tam líbilo pár týdnů, možná měsíc a pak bych začal vymýšlet. Určitě bych tu farmu rozšiřoval, nakoupil další zvířata, stroje, a začal bych zase podnikat, byť v jiném oboru. Není to špatný nápad a zkusím o tom přemýšlet, protože mým dětem se na farmě hodně líbí. A kdybych to řekl manželce, ta by to vzala všema deseti. A já bych už neměl cestu zpátky.“

Kdyby se stal hejtmanem, tak by svůj plat věnoval na studijní fond, aby se mohlo posílat víc studentů na stáže. „A myslím, že by se mohlo jednat o 25 až 30 studentů každým rokem,“ dodal Valenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

22:24 Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

Na facebooku Trikolóry vyšlo stanovisko strany k situaci v Maďarsku a v Polsku. „Je ostudné, když vý…