Senátor Zeman, továrník a starosta z drsného kraje: Nepracující Romové si tu připadají jako v ráji. Rodiče i děti

28.04.2015 22:29

Senátor Jaroslav Zeman (ODS) odpověděl na dotaz čtenáře serveru ParlamentníListy.cz, vystupujícího pod jménem Kolibřík. Zákonodárce, jak je s diskriminací Romů v Česku. Je to tak zlé, jak tvrdí Amnesty International? Kolibřík o tom pochybuje. A senátor, jenž se k romské problematice nevyjádřil zdaleka poprvé, odepsal...

Senátor Zeman, továrník a starosta z drsného kraje: Nepracující Romové si tu připadají jako v ráji. Rodiče i děti
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor Jaroslav Zeman

„Mně nepřijde, že by zde docházelo k nějaké diskriminaci romských dětí, ale oni se prostě nesnaží začlenit. Sociální dávky jim vyhovují,“ poznamenává hned na úvod čtenář. Následně se senátora ptá, zda v jiných zemích přijímají s otevřenou náručí cizince, kteří se nechtějí zařadit do společnosti.

Senátor Jaroslav Zeman (ODS) z Jablonce nad Nisou si při psaní odpovědi nebral servítky. „Zaprvé: Romové, kteří dlouhodobě nepracují, si musejí v ČR připadat jako v ráji. Posbírají na sociálních dávkách více než obyčejný zaměstnanec za měsíc práce. Romské děti jsou většinou věrnou kopií svých rodičů. Rodiče jim dávají velmi špatný příklad. Takže můžou těžko absolvovat stejné školní vzdělání jako ostatní děti,“ popsal svůj pohled na věc. Následně se čtenáře ptá, jestli si všiml vietnamských dětí u nás. Většina z nich totiž nechodí do praktických škol.

Další odpovědi senátora najdete zde

A pokud jde o otázku přijímání cizinců, kteří se odmítají integrovat, Zeman poznamenává, že bohaté arabské státy nejsou právě nejvstřícnější při přijímání uprchlíků. Kdyby Čech zkusil emigrovat např. do Kuvajtu, podle senátora ho buď pošlou obratem zpátky do Prahy, nebo ho dokonce zavřou.

Jaroslav Zeman nechodil pro ostrá slova daleko ani ve svých dřívějších vyjádřeních. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz z roku 2013 např. konstatuje, že si lidé u nás už pomalu zvykli na to, že musejí Romy živit, ale odmítají přistoupit na to, že je za to Romové budou ještě mlátit. Rovněž se se čtenáři dělil o své zkušenosti majitele továrny a starosty v jizerskohorských Albrechticích, kde si s romskými rodinami rovněž zažil své.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

22:36 Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

I tento čtvrtek odhalil prezident Miloš Zeman řadu svých názorů na ta nejaktuálnější témata odehráva…