Senátor-lékař veřejně vypěnil: ČT se zbláznila! Speciál o koronaviru? Já vám navrhnu tento speciál: Jeden mrtvý každých 20 minut!

17.04.2020 19:22

„Česká televize spolu s celým světem se zcela zbláznila,“ řekl během schůze Senátu senátor, profesor Jan Žaloudík. Česká televize prý zcela blbne, když má o koronaviru 24hodinový speciál. „Já vám navrhnu tento speciál: v České republice je 90 tisíc nádorů ročně nových, 30 tisíc pacientů umírá. My jsme pyšni na 60 tisíc, co vyléčíme. 30 tisíc umírá, to je 80 denně, to je jeden každých 20 minut. Představte si zprávy ráno v 6 hodin, kdy oznámí, vážení spoluobčané, už nám umřelo od půlnoci 18 občanů a čekáme v 6:20, že umře další, teď nám hlásí ze Vsetína, že umřel pan Novák ve Vysokém Mýtě, v 8 hodin to bude o dalších 6 více. Dovedete si to představit?“ tázal se senátor.

Senátor-lékař veřejně vypěnil: ČT se zbláznila! Speciál o koronaviru? Já vám navrhnu tento speciál: Jeden mrtvý každých 20 minut!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., senátor

Bývalý děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a bývalý dlouholetý ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně, senátor Jan Žaloudík v ParlamentníchListech.cz zveřejnil svůj projev pronesený na 20. schůzi Senátu Parlamentu ČR.

Celý svět se prý zbláznil a posunul. Medicína nyní zůstává zcela ve vleku. „O tu medicínu tak moc nejde, půjde o ni čím dál méně. Většina z vás měla na střední škole biologii, tam vás učili o růstu Gompertzovy křivky, podle toho se vyvíjí v životě sexuální aktivita, ambice představitelů, růst hrabošů, růst kvasinek a všechno. Takto se vyvíjí samozřejmě i infekce, epidemie i promořenost, to je taková ta S-křivka, kde jsme teď v té stacionární fázi, dostáváme se tam,“ řekl senátor.

Anketa

Měla by vláda v létě otevřít hranice alespoň do některých zemí, pokud to půjde?

17%
83%
hlasovalo: 33990 lidí

Je v zásadě jedno, kdo pochrchlává. Nám má jít primárně o ty desítky či stovky těch, co musí projít nemocnicí, aby je nezahltila. To nám však zatím nehrozí. Rezerva na dýchacích přístrojích a plicních ventilátorech je prozatím údajně velká. „Na druhé straně bych nesouhlasil se světovými statistikami, kde pořád je uváděno, že v Indonésii, což víte, několik set ostrovů a 140 milionů obyvatel, tuším, je jeden případ a není tam žádné úmrtí, stejně tak na Nové Guinei je definován jeden případ,“ pověděl profesor.

„Takže víme, že asi data nebudou přesná, mě uchvátilo, když se ví, že včera v Íránu třeba onemocnělo dalších 14 lidí, kdo si dovede představit Írán, tak ví, jak těch 14 se počítá. A správně pan kolega řekl, že někdy i v krajích to nemusí být přesné. My s panem profesorem Duškem jsme vedli docela zajímavou debatu o tom, co je to úmrtí na koronavirus? Protože, kdo vypisoval úmrtní oznámení, tak ví, že je tam základní příčina onemocnění, bezprostřední příčina onemocnění, jsou tam komorbidity, u těch diagnóz se míchají. A většina pacientů, zejména starších, seniorů, k nimž já se blížím a taky tak jednou umřu, končí potom na nějakou formu zápalu plic, nemusí to být intersticiální virová, ale může to být jakákoliv jiná pneumonie,“ pokračoval senátor v projevu.

Česká televize se dle Žaloudíka zcela zbláznila, když o koronaviru vede 24hodinové speciální vysílání. „Já vám navrhnu tento speciál: v České republice je 90 tisíc nádorů ročně nových, 30 tisíc pacientů umírá. My jsme pyšni na 60 tisíc, co vyléčíme. 30 tisíc umírá, to je 80 denně, to je jeden každých 20 minut. Představte si zprávy ráno v 6 hodin, kdy oznámí, vážení spoluobčané, už nám umřelo od půlnoci 18 občanů a čekáme v 6:20, že umře další, teď nám hlásí ze Vsetína, že umřel pan Novák ve Vysokém Mýtě, v 8 hodin to bude o dalších 6 více. Dovedete si to představit? A k tomu se dá říkat, že ti pacienti mají chodit třeba pro rohlíky s vlněným sáčkem, protože jinak ty karcinogeny třeba z toho plastu by je mohly ohrozit. Dovedu si představit jakoukoliv fámu,“ konstatoval.

Tři sta lidí každý den v Česku umírá naprosto přirozenou obměnou. Sto tisíc lidí v České republice se každý rok rodí a dalších sto tisíc umírá. To je důvod, proč máme stále něco lehce nad deset milionů obyvatel. Prý se toto vše výše zmíněné nekomentovalo. Nekomentovala se však ani hygienická norma, která říká, že 1860 nakažených při jakékoliv viróze na 100 tisíc zavdává příčinu třeba k omezování návštěv v nemocnicích, a další věci. To se stalo již koncem ledna ve třech krajích, kde probíhala chřipková epidemie. „1860 na 100 tisíc je 18 tisíc na jeden milion, a je to 186 tisíc na 10 milionů, dovedete si představit 186 tisíc s covidem? To bychom se zbláznili tady. A to je hygienická norma proto, abychom zvážili, jako ředitelé nemocnic, omezení návštěv a podobné věci, takže to je každoroční rutina, zeptejte se lidí na ARO, no tak samozřejmě, že mají práci na ARO, samozřejmě, že běhají kolem ventilátorů,“ dodal odborník.

Vláda se však prý nemohla chovat jinak, než jak se chovala, jelikož se zbláznil celý svět. „Ale teď jde o to, to trošku normalizovat, čímž tedy nenarážím na přání prezidenta Husáka, který byl nadšený pro normalizaci, ale teď by se to docela už pomalinku hodilo, neboť se podívejte všichni teď na počítače na ministerstvo zdravotnictví, na tu křivku, je to asi 6. graf, jak se nám to hezky začíná ohýbat, moc dramatu se neděje,“ pověděl.

Anketa

Jak zatím hodnotíte výkon Stanislava Křečka jako ombudsmana? (Ptáme se od 15.4.2020)

95%
hlasovalo: 19091 lidí

„A ze svého ústavu, kde jsme měsíc, samozřejmě testujeme, operujeme pořád, my nemůžeme odkládat onkologické pacienty, 200 ozařovaných denně, 20 operovaných denně, asi 250 chemoterapií denně, ty lidi tam pořád proudí. Tak jsme se konečně po měsíci dobrali ke 2 pozitivním covidům, testujeme si to sami, protože máme svoje PCR laboratoře, ke 2 pozitivním, a ti jsou, oni až na tu rakovinu jsou jako zdraví. Oni znervózněli, když byli najednou pozitivní, že jo, jinak mají jenom tu rakovinu, takže rakovina už nikoho nestraší v současné době, ani třeba mrtvice?“ řekl ve svém projevu.

Na závěr řekl, že podporuje to, aby se ve zdravotnictví starali i o ty ostatní. Už prý není důvod pro to, aby se omezoval nadměrně provoz. Možná, že i byl, mohla to být nezkušenost, vyděšenost či příklad ze světa, svět blbne napříč. „Není to jenom medicína, virů je celá spousta a s viry tu budeme a přežijou nás. Ujišťuji vás, že všechny vás přežijí mikroby, i lidstvo patrně. Tak nezlobte se, že to bylo takové emoční, já jsem se nechal vyprovokovat, děkuji,“ zakončil senátor svůj projev.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: tle

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

4:44 Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

„Najednou jsme viděli v Lidových novinách fotku, jak se usmívá na Eduarda Stehlíka a Petra Pavla s t…