Senátor líčí, co zažil při natáčení se štábem Fridrichové. Aktivismus není novinařina, vzkazuje

16.08.2022 17:00

Senátor Zdeněk Hraba je rád, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pokárala Českou televizi kvůli pořadu 168 hodin. Podle jeho slov byla vskutku reportáž pořadu o manželství pro všechny nevyvážená.

Senátor líčí, co zažil při natáčení se štábem Fridrichové. Aktivismus není novinařina, vzkazuje
Foto: STAN
Popisek: Zdeněk Hraba

„Reportáž pořadu 168 HODIN o ‚manželství pro všechny‘ byla nevyvážená. Jsem rád, že Rada ČT takto rozhodla,“ zmínil Hraba ve svém příspěvku na sociální síti.

„Když se mi ozvala redaktorka, jestli dám vyjádření k tomuto tématu, tak jsem samozřejmě souhlasil. Jako vždy. Během natáčení jsem byl ‚konfrontován‘ s paní, která se svojí přítelkyní vychovává děti. Snaha o konfrontaci ale úplně nevyšla, protože jsme se shodli na narovnání práv. S čím ale nesouhlasím, to je stejný název. Manželství je podle mě svazkem ženy a muže,“ dodal Hraba.

„Celý rozhovor ale probíhal naprosto v klidu. Ovšem výsledná reportáž byla sestříhána (účelově) tak, že měla odpůrce ‚manželství pro všechny‘ vykreslit jako ty nejhorší z nejhorších. Toto si prostě veřejnoprávní televize nemůže dovolit. Aktivismus není novinařina,“ zmínil v závěru senátor.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se na svém úterním zasedání usnesla, že se ČT v pořadu 168 hodin dopustila nevyváženého prezentování názorů. V reportáži věnované manželství stejnopohlavních osob ČT dle ní pochybila, když stranila příznivcům uzákonění svazku stejnopohlavních párů.

„Manželství prý jen pro muže a ženu. V Evropě patříme jednoznačně na východ mezi posttotalitní země,“ kritizovala během zmiňované reportáže reportérka Nora Fridrichová a následně se diváci dozvěděli, že Češi jsou jasně pro zavedení „manželství pro všechny“ a jiný název prý jde proti listině.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu

22:20 FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu

Ruský prezident Vladimir Putin má dnes kulaté narozeniny. Je mu 70 let. Mimo blahopřání od svých pod…