Senátor se postavil hvězdám STAN: Michalik, Farský, odstoupit

12.04.2022 18:56 | Ze sítí
autor: jma

Senátor Zdeněk Hraba (STAN) je přesvědčený, že by měli z vedení v hnutí odstoupit Jan Farský i Věslav Michalik jak už kvůli vlastním přešlapům, tak kvůli špatné komunikaci hnutí v rámci jiných malých kauz dalších členů. „Došlo k nedocenění veřejného mínění, je potřeba zlepšit komunikaci, více se ptát a být důslednější v analýze, zda něco nemůže být problémem,“ má jasno Hraba.

Senátor se postavil hvězdám STAN: Michalik, Farský, odstoupit
Foto: STAN
Popisek: Zdeněk Hraba

Hraba v rozhovoru pro server Novinky.cz reagoval na kupící se kauzy členů hnutí STAN a klesající voličské preference Starostů. „Je otázka, jestli je to kvůli posledním kauzám, nebo kvůli tomu, jak se vyvíjí ekonomika a celková nálada ve společnosti. Kauzy nebo aférky asi budou mít svůj vliv. Ale myslím, že to je daň za to, že je hnutí STAN ve vládě a je nasvíceno. Některé věci, které se zdály být podřadné, jsou nyní pro lidi i média podstatné,“ říká Hraba, že důvodem může být obecně špatná nálada ve společnosti, která je mířena na celou vládu.

Vliv mnohých kauz ale Hraba nepopírá, například situaci kolem europoslance Stanislava Polčáka. „Důvodem je někdy nedocenění veřejného mínění a nedocenění toho, jak může být vnímána třeba byznysová minulost či jak může být vnímáno, že se někdo baví o odměně za advokátní činnost. Nejedná se o žádnou kriminální činnost, ale je to špatně. Stávat by se to nemělo, to je jednoznačné. Polčák to podcenil. Myslím, že ani teď, kdyby mohl vrátit čas, by to neudělal. Není to něco naprosto zásadního, podcenil ale hrubě, jak to vnímá společnost,“ vytkl Polčákovi senátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…