Senátor se postavil hvězdám STAN: Michalik, Farský, odstoupit

12.04.2022 18:56 | Ze sítí
autor: jma

Senátor Zdeněk Hraba (STAN) je přesvědčený, že by měli z vedení v hnutí odstoupit Jan Farský i Věslav Michalik jak už kvůli vlastním přešlapům, tak kvůli špatné komunikaci hnutí v rámci jiných malých kauz dalších členů. „Došlo k nedocenění veřejného mínění, je potřeba zlepšit komunikaci, více se ptát a být důslednější v analýze, zda něco nemůže být problémem,“ má jasno Hraba.

Senátor se postavil hvězdám STAN: Michalik, Farský, odstoupit
Foto: STAN
Popisek: Zdeněk Hraba

Hraba v rozhovoru pro server Novinky.cz reagoval na kupící se kauzy členů hnutí STAN a klesající voličské preference Starostů. „Je otázka, jestli je to kvůli posledním kauzám, nebo kvůli tomu, jak se vyvíjí ekonomika a celková nálada ve společnosti. Kauzy nebo aférky asi budou mít svůj vliv. Ale myslím, že to je daň za to, že je hnutí STAN ve vládě a je nasvíceno. Některé věci, které se zdály být podřadné, jsou nyní pro lidi i média podstatné,“ říká Hraba, že důvodem může být obecně špatná nálada ve společnosti, která je mířena na celou vládu.

Vliv mnohých kauz ale Hraba nepopírá, například situaci kolem europoslance Stanislava Polčáka. „Důvodem je někdy nedocenění veřejného mínění a nedocenění toho, jak může být vnímána třeba byznysová minulost či jak může být vnímáno, že se někdo baví o odměně za advokátní činnost. Nejedná se o žádnou kriminální činnost, ale je to špatně. Stávat by se to nemělo, to je jednoznačné. Polčák to podcenil. Myslím, že ani teď, kdyby mohl vrátit čas, by to neudělal. Není to něco naprosto zásadního, podcenil ale hrubě, jak to vnímá společnost,“ vytkl Polčákovi senátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…