Seriozní tisk: Německo v ohrožení. Islamisté ho chtějí zlikvidovat

14.03.2016 8:46

Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute se ve svém textu věnuje pronikání Islámského státu na území Německa. Před několika týdny v zemi došlo ke druhému útoku islamistů. Německá policie v posledních měsících zatkla několik sympatizantů Islámského státu. Velké nebezpečí představují především salafisté, jejichž počet vzrostl v posledních pěti letech na více než dvojnásobek.

Seriozní tisk: Německo v ohrožení. Islamisté ho chtějí zlikvidovat
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu
reklama

Anketa

Podporujete Angelu Merkelovou?

2%
98%
hlasovalo: 13345 lidí

Německou veřejnost před více než čtrnácti dny znepokojil bezprecendentní útok patnáctileté dívky marockého původu Safie S., která pobodala na hlavním vlakovém nádraží v Hannoveru kuchyňským nožem čtyřiatřicetiletého policistu. „Ten zde prováděl se svým kolegou pravidelnou obchůzku, když si společně všimli, že je dívka sleduje. Vyzvali ji proto k předložení identifikačních dokladů, což se stalo jednomu z nich málem osudným,“ upřesňuje Kern.

Před deseti dny konstatoval veřejný žalobce Thomas Klinge, že Safia se pokoušela již vloni v listopadu připojit k Islámskému státu. Její matka ji však přesvědčila, by se vrátila zpět do Německa, což se také na konci ledna stalo. „Útočnice nejevila žádné známky emocí. Zajímal ji pouze její závoj. O osud těžce zraněného policisty se vůbec nestarala,“ cituje Kern vyjádření mluvčího policie, podle kterého byl útok předem naplánovaný. Dívka již byla obviněna z pokusu o vraždu a teroristického útoku.

Celý text v angličtině najdete ZDE

Jak uvedl deník Die Welt, dívka byla součástí německé salafistické scény již od roku 2008, kdy ji přitom bylo pouhých sedm let. Už tehdy se objevovala v islamistických propagačních videích, které natáčel islámský konvertita a nechvalně proslulý salafistický kazatel Pierre Vogel. Safia však nebyla z rodiny jediná, kdo byl indoktrinován džihádisty. „Bratr Safie Saleh právě nyní pobývá v tureckém vězení, kde byl obviněn z pokusu připojit se k Islámskému státu,“ dodává Kern a konstatuje, že násilný útok Safie byl druhým realizovaným islamistickým útokem v Německu.

„Tím prvním byla vražda dvou amerických vojenských pilotů na letišti ve Frankufrtu nad Mohanem před pěti lety. Pachatelem byl etnický Albánec z kosova Arid Uka, který byl později odsouzen na doživotí,“ uvádí Kern a poukazuje na zatčení čtyř členů Islámského státu, kteří plánovali teroristický útok v Berlíně. Na zásahu probíhajícím v Berlíně, Dolním Sasku a Severním Porýní – Vestfálsku se tehdy podílelo na 450 policistů. Hlavou celého spiknutí byl pětatřicetiletý Alžířan, který přebýval od loňského roku se svou manželkou a dvěma dětmi v uprchlickém centru.

„Vydával se za Syřana a podle pozdějších zjištění se Sýrií něco společného přece jenom měl. Absolvoval v této zemi vojenský výcvik Islámského státu. Společně s ním policie zatkla další tři Alžířany. Džihádisté měli v plánu provést teroristický útok na kontrolním stanovišti Checkpoint Charlie, který se stal symbolem studené války, protože rozděloval východní a západní Berlín. Dále chtěli zaútočit na náměstí Alexanderplatz,“ píše Kern a zmiňuje další zatýkání příznivců jen o několik málo dní později. „Osmého února policie zajistila dvaatřicetiletého džihádistu, jenž žil v uprchlickém centru v malém městečku Sankt Johann.“

„Že je situace vážná, dokazují slova šéfa zpravodajské služby BfV Hanse-Georga Maaßena, který v rozhovoru pro televizi ZDF zmínil, že riziko teroristického útoku je vzhledem k přítomnosti džihádistů ISIS mezi uprchlíky velmi vysoké. O den dříve Maaßena citoval deník Berliner Zeitung, když hovořil o více než stu varování upozorňujících na džihádisty mezi uprchlíky. Pro další deník Der Tagesspiegel zase Maaßen uváděl, že počet německých salafistů se zvýšil téměř na osm tisíc. Přitom ještě před pěti lety jich nebyla ani polovina tohoto počtu,“ píše Kern.

Salafisté sice stále představují v rámci šestimilionové muslimské komunity žijící v Německu malé procento, ale o to jsou nebezpečnější. „Salafisté chtějí v Německu založit Islámský stát,“ cituje Kern Maaßenovo vyjádření pro deník Frankfurter Allgemeine Zeitung a uvádí, že se k Islámskému státu doposud podle informací deníku Die Welt připojilo 800 lidí žijících v Německu, přičemž 60 % jsou držiteli německého pasu. „Asi třetina z nich se již vrátila domů a asi 130 jich bylo zabito v průběhu bojů na území Sýrie a Iráku.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …