Server: Ivo Rittig se obával „Šlachty s brokovnicí“ a zvažoval odchod

11.04.2016 9:14

Server Lidovky.cz přinesl další informace v kauze Ivo Rittiga a Jany Nečasové (dříve Nagyové) ohledně úniku zprávy BIS. Podle všeho se Ivo Rittig a jeho právníci David Michal a Tomáš Jindra velmi obávali „Šlachty s brokovnicí“ a zvažovali únikový plán. Právě kvůli úniku zprávy BIS jsou všichni obžalováni.

Server: Ivo Rittig se obával „Šlachty s brokovnicí“ a zvažoval odchod
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Podle obžaloby se Rittig s Michalem dozvěděli o existenci zprávy tajné služby od Nečasové. Advokáta Jindru měl informovat ministr zemědělství Petr Bendl. A začala rychlá jednání v pražském hotelu Ventana. Jejich hovor však zaznamenaly policejní mikrofony. 

Původní text ZDE.

Michal se podle Lidovek.cz setkal s Nečasovou v Hrzánském paláci. Jel nenápadným autem a vystoupil raději za rohem. Rittig po něm chtěl, aby získal co nejvíce informací. Podle vyšetřovatelů bylo z rozhovoru mezi třemi muži (Rittigem, Michalem a Jindrou) patrné, že řeší, zda mají jít „do prdele, nebo se jen stáhnout“. Po schůzce s Nečasovou Michal telefonoval Rittigovi a vše mu převyprávěl, píší Lidovky.cz. Michal se po schůzce prý uklidnil a sdělil ostatním, že nejde o žádný masakr. V té souvislosti právě hovořil i o řediteli protimafiánského útvaru Robertu Šlachtovi.

Lobbista Ivo Rittig dlouhodobě prostřednictvím advokátky Kataríny Kožiakové Oboňové odmítá, že by někdy utajenými informacemi BIS disponoval. Obžalobu označuje za nesmysl, stejně jako Michal. O tom, že by s někým řešil obsah zprávy BIS, hovoří jako o nesmyslu také exministr Petr Bendl. 

Soud v tomto případě začíná na konci května.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

22:02 Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se tentokrát se svou talkshow Kobereček vydal do pražských Řep…