Sestříhali papeže, tohle vůbec neřekl. Kardinál Duka vidí boudu na katolíky

26.10.2020 15:10

Kardinál Dominik Duka se na svém facebookovém profilu opakovaně vyjádřil k papeži Františkovi a jeho údajné podpoře stejnopohlavním svazkům. Prý nic takového papež neřekl a jedná se o předvolební manipulaci.

Sestříhali papeže, tohle vůbec neřekl. Kardinál Duka vidí boudu na katolíky
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Kardinál Dominik Duka v roušce

„Podle TV Nova papež podpořil sňatky homosexuálů a zahájil ‚jednu z největších katolických reforem‘. Podle Blesku vyjádřil ‚podporu homosexuálním vztahům‘. Podle idnes.cz ‚veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství‘. I podle Českého rozhlasu papež ‚podpořil registrované partnerství homosexuálních párů‘. Deník Právo si myslí totéž: ‚Papež vůbec poprvé veřejně podpořil zákony umožňující homosexuálním párům vstoupit do registrovaného partnerství‘,“ cituje na svém facebookovém profilu Duka server KonzervativníNoviny.cz.

„Ba dokonce i katolické rádio Proglas je toho názoru, že papež ‚veřejně podpořil registrované partnerství homosexuálních párů‘. ČT24 nezahálí: ‚Papež poprvé jednoznačně podpořil zákony o registrovaném partnerství homosexuálních párů‘. To samé CNN Prima News. Martin Fendrych v aktualne.cz si myslí, že ‚papež František podpořil homosexuály, kteří spolu chtějí oficiálně žít‘. Že papež podpořil registrované partnerství tvrdí i seznamzpravy.cz…,“ dodává Duka.

Pravda to podle něj samozřejmě není. „A dnes víme, že se nejedná o nic jiného než o slova vytažená z kontextu. Papež ve skutečnosti hovořil o přijímání dětí opačné orientace v rodinách,“ uzavřel Duka.

Duka se k papežovým slovům vyjádřil již dříve. Podle něj neexistuje žádný církevní dokument, který by se týkal změny nauky katolické církve v této oblasti, a to ani ze strany papeže, ani ze strany římských institucí.

„Ve článku uvedený dokumentární film v žádném případě nemůže být vydáván za stanovisko církve v otázkách víry a mravů. Celou tuto kauzu je třeba vidět v kontextu blížících se prezidentských voleb v USA; jejím cílem je znejistit a dezinformovat katolickou veřejnost,“ míní Duka hovořící o článku Deníku N.

„Jak se ukázalo, poselství o změně přístupu papeže Františka k homosexuálním párům totiž není záznamem nové papežovy výpovědi, nýbrž montáží, ke které byl využit velmi dlouhý rozhovor s mexickou novinářkou Valentinou Alazraki. Když si přečteme celý, nesestříhaný dialog papeže Františka, z kterého byly ony inkriminované pasáže citované v médiích vytaženy, vidíme že papež nehovoří ani o změně učení církve, ani o své osobní podpoře stejnopohlavním svazků, ale o přijetí dětí s opačnou orientací jejich rodinami,“ dodal o pár dní později.

 

reklama

autor: vef

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

HHC

Dobrý den, souhlasím s vaši odpovědí na téma zákaz HHC. Ale nechápu, proč se tak nepřešlo jen k regulaci, ale k celkovému zákazu? Bezpochyby se objeví něco jiného a co když to bude ještě horší? Zajímavé také je, že jste nezakázali i kratom. Proč? A druhá věc je, jak je možné, že se doteď látka k mla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

4:44 Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

Hlavy obou komor českého parlamentu v uplynulých dnech zabrousily do zahraniční politiky. Parlamentn…