Šetření Knetigova úplatku pokračuje, soud zrušil předchozí rozhodnutí

11.07.2012 18:32

Pražský městský soud zrušil rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1, který zastavil stíhání Martina Knetiga. Kauza tak bude pokračovat dál. Bývalý poradce ministra životního prostředí Pavla Drobila je podezřelý z požadování úplatku po pracovníkovi banky.

Šetření Knetigova úplatku pokračuje, soud zrušil předchozí rozhodnutí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Martin Knetig měl v roce 2010 požadovat úplatek v souvislosti s ukládáním volných peněz ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP) v bankách. Loni v srpnu tak byl policisty obviněn z nepřímého úplatkářství, v listopadu padla žaloba.

Nyní Pražský městský soud již podruhé zrušil rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1, že stíhání by mělo být zastaveno. Knetigův případ mu vrátil k novému projednání. Když bylo stíhání podruhé zastaveno, státní zástupkyně Šárka Pokorná proti tomu podala stížnost. A uspěla.

Bývalý ministrův poradce Knetig údajně nelegálně sháněl peníze pro ODS. Podle spisu měl pracovníkovi Komerční banky nabídnout, aby sponzoroval ODS. Za to mu slíbil, že by v jeho bance uložil peníze ze SFŽP.

V této kauze figuruje i Libor Michálek, který bude na podzim kandidovat do Senátu. Ten tehdy pořídil tajné nahrávky, ze kterých vyplývá, že na něj Knetig tlačil, aby svěřil miliardovou zakázku na výběr banky zvolenému finančnímu poradci. O nahrávce Michálek údajně řekl ministrovi Pavlu Drobilovi, který ho požádal, aby je zničil. Zároveň mu prý nabídl místo svého náměstka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman, toho si pamatujeme. Ten mával Krtkem! Mluvili jsme s mladými Číňankami, které přijely do Prahy. A koukali jsme

11:41 Zeman, toho si pamatujeme. Ten mával Krtkem! Mluvili jsme s mladými Číňankami, které přijely do Prahy. A koukali jsme

Vztahy mezi Českou republikou a Čínou se prohlubují nejen na poli obchodu, ale také v akademické sfé…