Ševčík rezignuje. A my víme proč

18.03.2025 16:52 | Kauza

ParlamentníListy.cz získaly informaci, že Miroslav Ševčík ještě během března rezignuje na funkci proděkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické. Nechce, aby fakulta byla nástrojem pomsty pro rektora Dvořáka, který poslední roky usiloval o sesazení Ševčíka, dlouholetého děkana fakulty.

Ševčík rezignuje. A my víme proč
Foto: Repro ČT
Popisek: Miroslav Ševčík v Událostech komentářích

Miroslav Ševčík podle svého prohlášení opustí vedení fakulty, neboť nechce, aby byla nadále obětí pomsty rektora VŠE Dvořáka, který v posledních letech usiloval o Ševčíkovo odstranění z čela Národohospodářské fakulty.

V jejím čele stanul dlouholetý pedagog Miroslav Ševčík v roce 2010. Během jeho působení se z národohospodářské fakulty stalo elitní vzdělávací centrum, hodnocené jaké první či druhé nejlepší v ČR. Přednášel zde prezident Václav Klaus i zahraniční experti. V roce 2022 se do funkce děkana vrátil, ovšem již tehdy byl oblíbeným cílem některých novinářů, třeba z pořadu 168 hodin. Rektor Petr Dvořák jej krátce poté vyzval k rezignaci a po celý rok 2023 činil kroky, které by jej k odchodu přiměly.

Jednou z rozbušek se stala i Ševčíkova nepřímá účast na protivládní demonstraci z března 2023, kde pomáhal zraněnému účastníkovi demonstrace, který ho požádal o pomoc, což celé věci dodalo dramatický efekt.

Rektor Dvořák děkana Ševčíka odvolal v prosinci 2023, nahradila jej proděkanka pro studium Adéla Zubíková. Ta Ševčíka v červnu 2024 jmenovala proděkanem pro ekonomiku. Ševčík se proti výpovědi brání soudně, proces ještě běží.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

A opět progresivistické dobro zvítězilo., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 18.03.2025 17:56:23
Ta drzá smečka se zuřivou tlamou, plnou demokracie, uštvala zase dalšího člověka. Když si vzpomenu na ty hromady keců o tom, že již nikdy politika nebude nahrazovat odbornost, kterými nás zásobovali politici všech partají po Listopadu, tak se mi zvedá žaludek.

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

21:31 „Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

Tajnosti kolem příjezdu zahraničního státníka na Pražský hrad vzbuzují otázky. Oficiálně jméno návšt…