Sexuální skandál kolem Feriho. Policie již koná. Věc pokračuje

01.06.2021 16:59

Policie šetří kauzu exposlance Dominika Feriho z podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. „V případu teď budou probíhat standardní úkony trestního řízení, které jsou ze zákona neveřejné, proto nelze poskytovat bližší informace. Jakmile to bude možné, informace samozřejmě v zákonných mezích poskytneme,“ informoval mluvčí pražské policie.

Sexuální skandál kolem Feriho. Policie již koná. Věc pokračuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dominik Feri

Anketa

Myslíte, že se Dominik Feri ještě vrátí do politiky?

5%
71%
hlasovalo: 14603 lidí
Chování bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho má další pokračování. Policie zahájila úkony trestního řízení v případu bývalého poslance Dominika Feriho. Na stránkách Policie ČR o tom informoval mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

„Informace k případu, který se minulý týden objevil v médiích a policie ho začala z úřední povinnosti řešit. Kriminalisté začali případ prověřovat a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. V případu teď budou probíhat standardní úkony trestního řízení, které jsou ze zákona neveřejné, proto nelze poskytovat bližší informace. Jakmile to bude možné, informace samozřejmě v zákonných mezích poskytneme. Dozor nad trestním řízením bude vykonávat Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1. Zároveň žádáme další případné poškozené, které se zatím policii nepřihlásily, aby tak učinily na linku 158 nebo přímo vyšetřovatelce na číslo 731 195 066. Také děkujeme médiím za dosavadní poskytnutou součinnost a spolupráci,“ napsal Daněk.

Celé vyjádření ZDE:

Feri má problém. Zničující skandál, nebo pomluva. Takto se v pátek 21. května jmenoval text na ParlamentníchListech.cz, který jako první si začal pokládat tyto otázky. Zatím v rovině spekulací. Psalo se v něm mimo jiné:

Anketa

Bojíte se klimatické katastrofy?

7%
90%
hlasovalo: 4624 lidí

„Zatímco poslanec Dominik Feri v Brně odstartoval předvolební kampaň koalice SPOLU představením programu pro mladé, po sociálních sítích se více než jeho vystoupení řeší vypjaté diskuse obsahující údajná svědectví, která popisují, že se měl Feri dožadovat sexu s mnohými studentkami a obtěžovat je nevhodnými návrhy k sexu. Některé příspěvky pak dokonce tvrdí, že Feri kladl sexuální nátlak i na dívky na středních školách, kam mladý politik často zavítal v rámci přednášek.“

Mezitím se však objevila nová svědectví, dívky se svěřily novinářům z Alarmu a Deníku N, a nastal zničující skandál. Dominik Feri rezignoval na poslanecký mandát, členství v TOP 09 a nebude kandidovat ve volbách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…