Sezemský: Zvolí Babiše senioři? Vždyť je kosí covid kvůli němu

05.01.2021 12:24

Premiér Andrej Babiš (ANO) v nedělní Partii televize Prima odmítl vyloučit kandidaturu na prezidenta. Někdejší spolupracovník expremiéra Petra Nečase se zamyslel nad tím, proč teď Babiš odmítá vyloučit to, co ještě nedávno tak hlasitě odmítal. Babiš se prý může bát, co všechno by mohlo vyplout na světlo, kdyby odešel z politiky.

Sezemský: Zvolí Babiše senioři? Vždyť je kosí covid kvůli němu
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Andrej Babiš v Partii Terezie Tománkové
reklama

Když se moderátorka Partie televize Prima Markéta Fialová zeptala premiéra Andreje Babiše, zda bude v roce 2023 kandidovat na prezidenta, předseda vlády odpověděl vyhýbavě. „Nevyloučit můžeme jenom smrt. Jednou bohužel zemřeme všichni. Ale já bych chtěl obhájit a pokračovat v těch projektech. Ten projekt prevence rakoviny, ten je hrozně důležitý. A my bysme ty volby vyhráli, kdyby nepřišel ten covid. My děláme skvělé věci a lidi to vidí,“ chválil sebe a své hnutí předseda vlády.

Anketa

Vadí vám tempo očkování v ČR?

hlasovalo: 13293 lidí

Někdejší spolupracovník Petra Nečase Jiří Sezemský k tomu v komentáři pro server Forum24.,cz poznamenal, že Babiš vlastně před kamerou vypustil pokusný balonek, na němž si chtěl ověřit, jak by lidé na jeho případnou prezidentskou kandidaturu reagovali.

Podle Sezemského by Babiš mohl mít ke kandidatuře na Hrad více důvodů.

„Důvodů, proč Babiš nechce odejít z politiky, i když vlna jeho skandálů i na mezinárodní úrovni by každého jeho předchůdce už dávno smetla, je víc. Nejen dokončení rozdělaných projektů, jak sám uvádí. Ve hře je i jeho imunita, zájmy ekonomického impéria Agrofertu a obavy, co vše by mohlo vylézt na světlo, pokud by opustil Strakovu akademii,“ napsal publicista.

„Je přitom tragikomické, pokud premiér sám sebe označuje za krizového manažera, když svou neschopností, nekompetencí a jájínkovstvím srazil Česko loni na podzim mezi nejrizikovější země světa z hlediska vývoje koronaviru. Nyní se upíná na vakcinaci, kde vláda rovněž zaspala v přípravě. Babišův očividný kalkul, že celá operace skončí letos v září krátce před parlamentními volbami a bude moci slavnostně oznámit „konec epidemie“, je velmi optimistický. Mezitím zásahy jeho vlády od loňského jara těžce poškodily ekonomiku, mnoho firem nechala na holičkách a brutálně pracuje na rozvratu veřejných financí,“ pokračoval Sezemský.

Otázkou prý také je, zda by Babiš mohl v přímé volbě prezidenta uspět. Podle Sezemského spíš ne, protože Babiš se v tuto chvíli spoléhá především na podporu seniorů, jenže ty dnes koronavirus ohrožuje nejvíc, a vzhledem k tomu, jak si vláda v koronavirové krizi počíná, Babiš může o podporu seniorů přijít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman maximálně udeřil: Odmítat očkování proti covidu je lehce dementní. Třeba Csáková? Vojáci, buďte přísní na odmítače!

11:28 Zeman maximálně udeřil: Odmítat očkování proti covidu je lehce dementní. Třeba Csáková? Vojáci, buďte přísní na odmítače!

Prezident Miloš Zeman v nedělní Partii CNN Prima News oznámil, že v září epidemie skončí díky očková…