Seznam si udělal průzkum: Mladí lidé jsou v EU velmi spokojení

27.05.2022 21:15 | Zprávy
autor: vef

S Evropskou unií jsou spokojenější výrazně více lidé mladší než starší; ti jsou skeptičtí. Alespoň to ukazuje průzkum platformy Výzkumník Seznam, jehož výsledky přinesl server Seznam Zprávy.

Seznam si udělal průzkum: Mladí lidé jsou v EU velmi spokojení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Podle průzkumu označuje členství Česka v Evropské unii za dobré 32 % respondentů v seniorském věku. 43 % z nich by však vítalo větší koordinaci zemí EU například při koronavirové pandemii. 

35 % dnešních šedesátníků označuje členství v Unii za dobré, ale víc než polovina by uvítala větší spolupráci zemí EU ve vojenské oblasti. A to může trvat dlouho. Podle experta Ondřeje Mocka z Asociace pro mezinárodní otázky zatím není politický zájem, aby v nějaké podobě vznikla evropská armáda. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

Interpelace

Jak vám vláda bere možnost k interpelacím? To jde? Já měla za to, že je to jejich zákonná povinnost odpovědět, ústně či písemně. Pokud tomu tak není, co se s tím dá dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Půjdeme po vás. I zpětně.“ Britská strana slibuje pomstu těm, kdo přitáhli migranty

15:51 „Půjdeme po vás. I zpětně.“ Britská strana slibuje pomstu těm, kdo přitáhli migranty

Brutální útok nožem, který otřásl severoirským Belfastem, vyvolal vlnu hněvu a nepokojů, jež se běhe…