Shanaáh od Zelených se pustil do zemřelého Kubery: Pach cigaret a vyčpělého alkoholu. Starý muž, minulost. Jedeme dál

20.01.2020 19:26

Většina politiků napříč politickým spektrem se shoduje, že předseda Senátu Jaroslav Kubera byl významnou politickou osobností s vyhraněnými názory, který byl připraven diskutovat o ledasčem, ale trval na tom, že si musíme uchovat maximum svobody. Jen někdejší poradce bývalého ministra školství Ondřeje Lišky (Zelení) a iniciátor projektu Muslimové očima českých školáků Šádí Shanaáh Kuberu ani po jeho skonu nešetřil.

Shanaáh od Zelených se pustil do zemřelého Kubery: Pach cigaret a vyčpělého alkoholu. Starý muž, minulost. Jedeme dál
Foto: Archiv ODS
Popisek: Jaroslav Kubera na kongresu ODS

Ve svých dvaasedmdesáti letech nenadále opustil tento svět předseda Senátu a dlouholetý primátor Teplic Jaroslav Kubera. Se smutkem tuto zprávu přijali jak pravicoví politici, tak politici levicoví, kteří sice mnohdy s Kuberou nesouhlasili, ale oceňovali, že si stál za svým názorem a dalo se s ním diskutovat.

Syn palestinského otce a české maminky narozený v Praze Šádí Shanaáh však naznačil, že Kuberův odchod příliš oplakávat nebude, stejně jako odchod Miloše Zemana, až k němu dojde. Oba pro něj představují minulost. Teď je prý čas jít dál.

„Jaroslava Kuberu budu oplakávat asi stejně jako Miloše Zemana. Oba staří muži, kteří nerozumí modernímu světu, nechápou ho a chápat nechtějí a snaží se to zamaskovat ‚humorem‘, který páchne po cigaretách a vyčpělém alkoholu,“ napsal Shanaáh na sociální síti Facebook.

Tak trochu jiné loučení s Kuberou

A navíc tím ještě neskončil.

V diskusi pod svým příspěvkem doplnil, že si to myslel i za Kuberova života, říkal to nahlas a nemá problém totéž zopakovat i v okamžiku, kdy Kubera odešel na věčnost, byť se říká, že o mrtvých se sluší mluvit jen dobře nebo vůbec.

Shanaáh nemlčel. Neviděl nic špatného nad tím, vymezit se i po smrti politika proti tomu, že za svého života srovnával ekologické aktivisty či feministky s nacisty.

„A potom umře a já musím jako držet hubu?“ podivoval se. Kuberu prý nepovažoval za autentického politika či humorného muže. „Jestli jsem porušil nějaké tradice, pak je mi to líto, ale jejich smysl příliš nechápu. Až umřu, tak ať si o mně každý říká, co chce,“ zdůraznil.

Nakonec však přece jen změnil názor a své vyjádření smazal.

Nakonec se Shanaáh za svůj příspěvek omluvil: „Dost jsem přemýšlel a přemýšlím o postu, který jsem napsal o Jaroslavu Kuberovi a nakonec jsem se rozhodl ho vymazat. Uznávám, že nebylo slušné se k němu vyjadřovat kriticky a v takovém formátu v den jeho úmrtí, obzvláště pokud to mohlo doputovat k jeho rodině nebo blízkým, což se na sociálních sítích může stát,“ napsal na svůj Facebook.

A ještě dodal: „Rád bych se alespoň přiblížil hodnotám, které vyznávám, a pokusil se najít, když ne lásku, tak alespoň odpuštění i pro ty, jejichž výroky mě hluboce urážely. A v tom jsem selhal a stydím se. Omlouvám se všem, které jsem svým jednáním urazil já“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

spory v armádě

co si o nich myslíte, konkrétně o Černochové a Řehkovi? jak vnímáte paní minstryni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

8:41 Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

MONITORING V pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové byl hostem politický analytik Erik Be…