Šikana a lživé zprávy o Afričanech. Kdo chce zničit pirátku Richterovou?

16.02.2020 11:52

Poslankyně Olga Richterová (Piráti) se podle svých slov stala obětí dezinformační kampaně, už rok a půl čelí naštvaným e-mailům, sprostým zprávám, výhrůžkám a upozorněním na další šíření toho, co nikdy neřekla ani nenapsala na sociálních sítích. Táže se, kdo za tím stojí. O věci píše Aktuálně.cz a týdeník Respekt.

Šikana a lživé zprávy o Afričanech. Kdo chce zničit pirátku Richterovou?
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová
reklama

Anketa

Máte rádi Stanislava Křečka?

95%
5%
hlasovalo: 31987 lidí
Do dezinformační kampaně, která odstartovala v létě roku 2018 na Facebooku a jejímž terčem byla Olga Richterová (Piráti), nyní přináší v nejnovějším vydání týdeníku Respekt vhled novinář Ondřej Kundra. Jejím spouštěčem byla prý lež obsahující údajné vyjádření Richterové pro uvítání desítky tisíc Afričanů v ČR a zajištění jejich startovního bydlení.

I když byl samotný příspěvek na Facebooku zhruba o měsíc později zablokován jako vylhaný, šíří se tyto dezinformace dál, stejně tak jako horlivé reakce na něj, píše na svém blogu serveru Aktuálně.cz zoufalá pirátská poslankyně, která poukázala na to, že tento lživý příspěvek sdílela i SPD Praha 10. „SPD odmítá mediální výchovu, ale zoufale by jí potřebovala,“ podotkla.

Kdo je autorem těchto lživých informací, Richterová prý zatím neví. Přistoupila však k právním krokům. „Už v září 2018 jsem podala trestní oznámení na neznámého pachatele,“ uvedla s tím, že policie jej chtěla odložit. Nyní prý už pátrá, ale zatím bez zjevných výsledků.

Richterová tak marně hledá cesty, jak by se mohla dál efektivně bránit. „Můžu se jen stále dokola snažit přesvědčovat konkrétní pobouřené lidi o tom, že nic podobného jsem o uprchlících nikdy neřekla,“ dodává politička.

Obrací se proto k veřejnosti s prosbou o pomoc: „Můžete mi s tím pomoci jednoduchým e-mailem, informujícím, že vám nebo vašim blízkým ta informace také přišla.“

Na vlastní kůži tak zakouší, že hoax, i když jde o jednoznačnou lež, má velkou sílu. „A tohle se vzhledem k jeho šíření dá nazývat i dezinformační kampaní,“ dodala Olga Richterová a na závěr připojila i odkaz na článek „Kdo chce zničit Richterovou“ v týdeníku Respekt.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…