Šikana na ministerstvu. Promluvil populární vojenský historik, kolem kterého se dějí věci

19.11.2019 21:38 | Zprávy
autor: rak

Vojenský historik a ředitel odboru válečných veteránů Ministerstva obrany Eduard Stehlík v rozhovoru pro DVTV prozradil, že měl být ve své funkci šikanován od své nadřízené, jíž byla náměstkyně pro legislativu MO Alena Netolická. Rozhovořil se, jak šikana probíhala, a přednesl, že ve své funkci skutečně ke konci roku, kdy mu vyprší vojenský závazek, skončí. Kam se Stehlík přesune, zatím netuší. Stejně tak neví ani to, co současné ohlasy kolem kauzy jeho odvolání spustilo. Těsně po natočení rozhovoru se ministr Metnar nakonec rozhodl Stehlíka na ministerstvu ponechat.

Šikana na ministerstvu. Promluvil populární vojenský historik, kolem kterého se dějí věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Historik Eduard Stehlík

Hned zpočátku se Stehlík rozpovídal o svém možném konci ve funkci a odchodu do civilu, neboť mu ke konci roku vyprší vojenský závazek a ministerstvo mu jej původně nechtělo prodloužit. Zároveň však navrhlo, aby místo šéfa odboru nově zastával civilista. Stehlík, který stojí v čele odboru od roku 2014, se zcivilněním svého místa nesouhlasil. Je přesvědčen o tom, že pozici má zastávat voják. Uniforma mu podle něj otevírá lepší možnosti při jednání s vojáky. Do případného výběrového řízení se proto už hlásit nechce. Nyní tak v rozhovoru na dotaz moderátora Martina Veselovského potvrdil, že do civilu skutečně míří. „Končím,“ uvedl. Pokračování v civilu dokonce vidí jako „nemorální“.

„Já když přijdu do uniformy k útvaru, přijdu tam v obleku s kravatou, tak už nejsem jeden z nich,“ vysvětloval. Zmínil, že vojákům by pak mohlo připadat, že uniformu obětoval za peníze.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…