Síla razí cestu! Landa hlásí: Po volbách se těšte. Budeme se bránit

15.09.2021 11:36

Žlutý špendlík je organizace, která si klade na cíl sjednotit všechny odpůrce covidových opatření. Dal ji dohromady Daniel Landa, jehož píseň „Blanický manifest“ je již od loňska hymnou těchto protestů. A nabídku přijalo množství uznávaných právníků a dalších expertů. Ve středu na tiskové konferenci Landa bouřlivě představil program sesumírovaný do desatera.

Síla razí cestu! Landa hlásí: Po volbách se těšte. Budeme se bránit
Foto: Screen Facebook
Popisek: Daniel Landa a Žlutý špendlík

Anketa

Jste pro povinné očkování seniorů proti covidu-19?

27%
69%
hlasovalo: 38699 lidí

Tisková konference hnutí Žlutý špendlík byla přenášena na sociální síti jejího organizátora Daniela Landy. Za stolem usedla například právnička Jana Zwyrtek Hamplová nebo docent Miroslav Ševčík z Vysoké školy ekonomické.

„Dnes je velmi významný den. 15. 9. je mezinárodní den demokracie,“ připomněl Daniel Landa s tím, že podle OSN je cílem tohoto dne připomenutí ústavních práv a demokracie.

Akce Žlutý špendlík má webové stránky i prapor s heslem „Síla razí cestu“. Daniel Landa neodolal dramatické prezentaci tohoto symbolu.

Sympatizanti hnutí se mohou připojit, pokud se chtějí účastnit aktivního odporu proti pokusům o totalitu. Po volbách budou podle Landy politici ještě drzejší, takže lockdowny či povinné očkování budou opět na pořadu dne.

„Budeme se organizovat do té doby, dokud si politici budou plést své občany se svým majetkem,“ ujistil Landa.

V Los Angeles podle Landy děti nad 12 budou od ledna muset být očkované, aby mohly do školy. V Německu zase některé země chtějí veřejné akce otevřít pouze pro očkované. „My v Čechách, na Moravě a ve Slezsku říkáme: Ani náhodou,“ zvýšil významně hlas zpěvák.

Podporu Žlutému špendlíku vyjádřil profesor Jiří Beran nebo lékař Vladimír Čížek, předseda etické komise nemocnice ve Vítkovicích. Ti podle Landy zastupují „skutečné lékaře, nikoliv nedouky a matematiky, kteří si usurpovali rozhodovací procesy“.

„Pan zloministr“ Vojtěch podle Landy ví, že řada rozhodnutí je protiprávních, ale nic s tím nedělá. „Pane Vojtěchu, dejte si pozor,“ varoval jej rocker.

Pak už přečetl desatero připravené právníky špendlíku. Název desatera zní „Nejsme nemocní“.

V textu vyzývá k aktivním zákrokům proti omezování práv. Například k ochraně soukromí a informací o zdravotním stavu, do kterého není nic žádné ochrance na koncertě či lidem podobné úrovně.

„Zastaň se slabších,“ četl dále Landa z programu. Dospělí lidé nemohou nečinně přihlížet, když jsou jejich děti děleny na několik kategorií a nuceny dlouhé hodiny nosit respirátory.

„Postavme se šíření strachu, který ohrožuje fyzický i duševní stav našich dětí i seniorů,“ vyzýval.

Dále se máme postavit nátlaku na povinné očkování. „Ztratíme-li právo volby, ztratíme demokracii,“ upozornil.

Dospělí lidé by se navzájem neměli okřikovat či dokonce udávat, což je nástroj, po kterém touží každá totalita, včetně té covidové. „Každý má právo se rozhodnout, jak bude žít. Zda bude chtít žít nezdravě, i to je součást svobody,“ zdůraznil.

„Nebojme se mluvit otevřeně a veřejně. Nebojme se nálepek jako je „dezinformátor“, které byly vždy nástrojem totality,“ pokračoval Landa v ráží. Nikdo podle něj nemá právo na jedinou pravdu.

„Vystup proti jediné ideologii. Nedovolme politikům a médiím zrušit diskusi,“ bouřil hned v dalším bodě. Lidé by si měli hledat informace sami, protože média zcela selhala. „Předkládají lidem jen to, co jim určitá skupina řekne. Novináři už nejsou hlídací psi demokracie, ale prodloužená ruka politiků,“ obává se.

Lidé různě vnímají narušení své důstojnosti, ale Landa zdůraznil, že každý má právo si svou vlastní důstojnost uchovat. To platí pro všechny ponižující požadavky. Obává se, že lidé ztrácí právo na vlastní postoj k očkování či testování a stávají se pouhým nástrojem.

„Segregace neočkovaných lidí je bezdůvodná a hlavně zcela protiprávní,“ rozpálil se Landa na závěr. Když dodal, že očkovaní lidé jsou bůh ví proč zvýhodňováni, i když mohou být přenašeči, předal slovo právníkům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …