Šimečka poráží Fica? Slováci mají odhad výsledků voleb. Velmi přesný

09.06.2024 16:03 | Monitoring

Na Slovensku se i přes embargo na informace provalily neoficiální výsledky voleb do Evropského parlamentu. A to s takovou přesností, že zmiňují i setiny procenta odevzdaných hlasů. Podle tohoto neoficiálního výsledku premiér Robert Fico neuspěl a byl poražen svým protivníkem, stranou Progresívne Slovensko. „Progresívne Slovensko získalo 27,81 procenta hlasů, Smer 24,76, Republika 12,53, Hlas 7,18, KDH 7,14,“ píše slovenský deník SME.

Šimečka poráží Fica? Slováci mají odhad výsledků voleb. Velmi přesný
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na Slovensku se konají předčasné parlamentní volby

Progresivní Slovensko by tak získalo šest mandátů, Smer Roberta Fica pět mandátů, Republika dva mandáty a KDH s Hlasem po jednom mandátu. Další strany se do Evropského parlamentu podle deníku SME nedostaly.

Přitom se, jak píše deník, Slovensko dočkalo historicky nejvyšší volební účasti, co se voleb do Evropského parlamentu týká. Svůj hlas odevzdalo 34 procent oprávněných voličů. V roce 2019 to bylo pouhých 22 procent oprávněných voličů.

„Chci poděkovat všem, kteří včera přišli volit. A zvláštní poděkování těm, kteří přišli volit Progresívne Slovensko. První neoficiální zprávy vypadají nadějně. Vypadá to, že voliči, kterým záleží na proevropském Slovensku, přišli zodpovědně volit. Držíme palce!“ napsal k tomu lídr Progresívneho Slovenska Michal Šimečka na svém facebookovém profilu. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marian Kučera

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Oficiální výsledky prý budou vyhlášeny ve státech EU dnes v noci. ......, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVierka , 09.06.2024 16:11:09

|  7 |  0

Další články z rubriky

Znepokojený EU aktivista. Volby nedopadly, tak začal hledat nepřítele

21:30 Znepokojený EU aktivista. Volby nedopadly, tak začal hledat nepřítele

Prounijní aktivista Tomasz Peszyński bije na poplach, že je potřeba „zastavit vekou populistickou re…