Šimon Pánek si v DVTV stoupl před kameru a naznačil lidem, jak se rozhodovat ve volbách

18. 10. 2017 20:33

Ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek v pořadu Apel internetové DVTV lidem naznačil, koho by mohli volit. Je přesvědčen, že je třeba dát hlas těm stranám, které Českou republiku udrží v Evropské unii a NATO.

Šimon Pánek si v DVTV stoupl před kameru a naznačil lidem, jak se rozhodovat ve volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šimon Pánek

Šimon Pánek prý chápe únavu lidí z demokracie. On sám je po takřka třiceti letech demokratického vývoje občas také unaven a má za to, že některé věci jsme mohli prosadit rychleji a mohli jsme být o něco dál, než jsme. I tak si však myslí, že model liberální demokracie, který tu máme, je životaschopný. I navzdory tomu, že se v každé straně najdou lidé, kteří nám vadí.

„Když se člověk podívá na to, jak na tom jsme, pohledem třeba lidí na Ukrajině, na Blízkém východě, na Balkáně, tak jsme pro ně příklad toho, jak fungujeme,“ prozradil Pánek. „Já vím, že to může znít směšně, ale někdy stojí za to nějak srovnat to, kde jsme, a pokusit se se sdílením jakési blbé nálady, se sdílením toho, že všechno je na nic, se nadechnout a podívat se, co máme, jak jsme na tom ve srovnání s těmi ostatními a o co se to, kde jsme, opírá,“ doplnil ještě.

Celé vyjádření naleznete zde.

Podle ředitele Člověka v tísni zkrátka má smysl podílet se na našem demokratickém systému a jít volit. Ale koho volit? Pánek varuje před výběrem nějaké specifické české cesty mezi Západem a Východem. Má za to, že jednoznačně patříme na Západ. Třetí cesty totiž končívají diktaturou nebo nějakým velkým průšvihem. Tak to alespoň vidí Pánek. Měli bychom se proto i v těchto volbách držet určitých vodítek.

„Pro mě to je jednoznačné přihlášení se k ‚Evropě‘, k Západu, k Evropské unii. Je to také otázka pozice jednotlivce a státu. Já si myslím, že naše demokracie a ta země by měla fungovat pro všechny. Nejen pro ty úspěšné, nejen pro ty, kteří mají štěstí, ale i pro ty, kteří to štěstí nemají, kteří potřebují naši pomoc,“ zdůraznil.

Určitou prosperitu a bezpečí nám podle Pánka zaručují EU a NATO. V těchto organizacích nás chtějí udržet liberální a demokratické strany. Proto je Pánek bude volit.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

10:12 Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

Chystané natáčení filmu o bratrech Mašínových nejspíš opět vyvolá řadu protichůdných názorů o činnos…