Skandál a ubohost! Nepozvali mě na inauguraci Zemana, zuří Ringo Čech

08.03.2013 18:10

V pátek složil prezidentský slib Miloš Zeman. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to komentoval muzikant a bývalý politik František Ringo Čech. Prý ho spolupracovníci Miloše Zemana nepozvali na inauguraci, což označil za ubohost. Zemanovi samotnému ale nic nevyčítá a čeká, až si na něj hlava státu v budoucnu vzpomene.

Skandál a ubohost! Nepozvali mě na inauguraci Zemana, zuří Ringo Čech
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Ringo Čech připomněl, že dělal vše pro to, aby se Miloš Zeman prezidentem stal. V pořadu na Českém rozhlase prohlásil, že je rád za Zemanův triumfální návrat po deseti letech, které strávil v ústraní. Vzpomněl přitom na dobu, kdy byl Zeman sesazen z čela strany. „To bylo tak něco strašlivýho. Začal jsem si říkat, jestli ty boží mlýny nemelou,“ uvedl textař.

Podle Ringa Čecha ale není Miloš Zeman mstivý. „On se nad tím povznáší. Nebude se mstít, ale také nebude odměňovat,“ myslí si bývalý politik.

Před rokem a půl nás bylo pět. Teď je spousta přátel Miloše Zemana

František Ringo Čech prý patřil k Zemanovým nejbližším přátelům v době, kdy se k bývalému předsedovi ČSSD nikdo neznal. „Před rokem a půl nás bylo pět – Miloš, jeho žena Ivanka, dcera, já a strom, který Miloš Zeman objímal,“ popsal.

Pak si známý zpěvák povzdechl, že se v poslední době objevilo velké množství přátel Miloše Zemana. „Najednou se kolem Miloše objevil kruh opryčníků,“ uvedl a dodal, že jej prý neradi vidí v Zemanově blízkosti. Nejspíš proto nebyl Ringo Čech pozván na prezidentskou inauguraci.

Zapomněli na mě. To je ubohost

„Vloudila se chybička a zapomněli na mě,“ míní Čech. Podle něj si to Miloš Zeman vůbec neuvědomil. Ringo Čech ujistil, že to nenarušilo jeho přátelství se Zemanem. Přesto to označil za skandál a ubohost lidí kolem Zemana.

Ve Dvaceti minutách ale okomentoval Zemanův projev a zejména kritické rýpnutí do novinářů. „K tomu se úplně připojuju. Tam je taková nekvalita mezi vámi. Ty otázky nekvalitní, imbecilské otázky,“ vyčetl moderátorce Českého rozhlasu.

Až to bude Miloš potřebovat, tak si vzpomene na starého dobrého Ringa

K Zemanovi je ale Ringo Čech také kritický. Opoziční smlouvu například označil za zradu voličů, které se dopustily obě strany – ČSSD a ODS. „Tyhle dvě party byly ve sněmovně, aby každá hájila zájmy svých voličů. Ale to neudělaly a já to považuji za chybu,“ prohlásil.

Na závěr pořadu Ringo Čech zadoufal, že se s Milošem Zemanem opět shledají v přátelském duchu. „Já býval korunní princ sociální demokracie. Studoval jsem kulturu Francie. Až to bude Miloš potřebovat, tak si vzpomene na starého dobrého Ringa. Přijde za mnou na Jíloviště a řekne ‚Já se ti omlouvám za tu inauguraci a pojď zpátky, synu‘,“ popsal známý hudebník.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…