Škromach: Já předsedou Senátu? Jsem na to mladý

17.10.2010 13:51

Zdeněk Škromach byl jedním z nejúspěšnějších kandidátů ČSSD do Senátu. Přesto mu počet hlasů na postup hned v prvním kole nestačil. Domnívá se, že na předsedu Senátu je moc mladý z hlediska služebních let.

Škromach: Já předsedou Senátu? Jsem na to mladý
reklama

Škromach ani neočekával, že by to bylo tak jednoduché a dostal se do Senátu již z prvního kola voleb. I tak vysoký počet hlasů přisuzuje své kampani, v které, jak sám říká, navštívil každou babičku. „Dělal jsem kontaktní kampaň, která je o tom, že člověk žije s lidmi, s jejich problémy, a že ti lidé to tam také tak cítí," řekl v rozhovoru pro Týden.cz.

Domnívá se, že by mohl do převážně staršími lidmi obsazeného Senátu zanést mladého ducha a trochu to tam „rozhýbat". Pokud by ČSSD získala v Senátu většinu, byl by možným kandidátem na předsedu Senátu. Diskutovat o tom chtějí až po konečných volbách.

O předsedovi se bude ještě jednat, až budou známé výsledky

Jestli by by případnou nabídku přijal, zatím neprozradil. „Já si myslím, že já jsem v tuto chvíli "ideomladým" senátorem z hlediska služebních let, takže myslím si, že k tomu ještě budou jednání," uvedl.

Prozradil také, že tentokrát se nestihl zaměřit na maskota, jako v minulých volbách, kde měl s sebou lvíčka Škromíka. Spíše se věnoval kontaktní kampani s lidmi.

Zdeněk Škromach dostal na Hodonínsku 37,3 procent voličských hlasů. Do druhého kola jde s kandidátkou ODS Alenou Venhodovou, která získala 22,1 procent hlasů.

Více:

Foto:Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…