Škromach "perlil" na Facebooku, podal si ho i Horáček

27.10.2013 21:45

Politici si většinou pro komunikaci na sociálních sítích najímají lidi, kteří mají se sítěmi zkušenosti. Ušetří jim také spoustu času při odpovídání na opakující se a početné dotazy. Podobný krok by měl zvážit i místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach, který asi zcela propadl kouzlu kopírování textu. Všiml si toho i známý glosátor Michal Horáček, který se také pozastavil nad jeho obsahem. A Škromach nedopadl dobře.

Škromach "perlil" na Facebooku, podal si ho i Horáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Pražském hradě proběhla inaugurace nového prezidenta Miloše Zemana
reklama

Zdeněk Škromach na jakoukoliv reakci, která se na jeho facebookovém profilu vztahovala k rozhodnutí výboru ČSSD doporučit šéfovi strany Bohuslavu Sobotkovi rezignaci, reagoval komentářem: "Je to jen logická reflexe na špatný volební výsledek a ohlasy ze strany členské základny. Legitimně rozhodl hlasováním stranický orgán. Chápu, že máte třeba jiný názor, ale ta silná slova jsou zbytečná. Jako místopředseda respektuji rozhodnutí stranických orgánů a respektoval bych i obrácené usnesení. To je demokracie."

Na "rande" s prezidentem zřejmě zapomněl

Tím také na svůj komentář neuvěřitelným způsobem upozornil. Jeho "stanovisko" je zkopírované snad pod každou reakcí jeho čtenářů. V některých případech použije i křestní jméno tazatele, po několika minutách ale takto reaguje na snad každý dotaz. Michala Horáčka jeho kopírovací "běsnění" zaujalo a jal se analyzovat obsah kopírovaného textu. A Škromach nedopadl nejlépe! Dokonce by se podle něj mělo slovo demokracie z tohoto textu vyškrtnout!

"Aha. Škoda že se tam nic nepíše o tom, že `rozhodnutí orgánů` předcházela tajná návštěva několika přátel z vedení, mezi nimiž ovšem přítel předseda nebyl, na jednom zámku. Tam je uvítal čestný předseda jiné strany - té, která od voličů právě dostala potupný výprask. A s tímhle expertem, který potřeboval nové slouhy, se dohodli. Taková je to demokracie," reaguje na něj Horáček. Připomíná tak schůzi některých členů ČSSD s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech, která proběhla pouze pár hodin po zveřejnění výsledků voleb. Oním "potupným výpraskem" je pak míněna drtivá prohra Strany práv občanů - zemanovců, kteří ve výsledku skončili daleko pod hranicí přijetí do sněmovny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

7:21 „Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta se zamýšlí nad volbami v příštím roce. Povolebn…