Škromach složil funkci. Přímo v televizním vysílání

07.11.2013 20:15

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach se rozhodl odstoupit z vedení strany. Stalo se tak v přímém přenosu v debatě České televize Hyde park.

Škromach složil funkci. Přímo v televizním vysílání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Škromach
reklama

Po úvodní reportáži, ve které ČT zrekapitulovala vývoj kolem „puče“, který proti předsedovi ČSSD měli provést čtyři členové strany, kteří se sešli po volbách v Lánech s prezidentem republiky, přečetl moderátor Škromachovi první otázku.

V tu chvíli se místopředseda ČSSD omluvil, že nezačne rovnou odpovídat, protože by rád pronesl prohlášení, adresované členům a voličům sociální demokracie. „Dovolím si z tohoto místa rezignovat na funkci místopředsedy ČSSD,“ oznámil Škromach.

Později vysvětlil, že jeho záměrem bylo uklidnit situaci ve straně. „Lidé ze stínové vlády kolem Slávka Sobotky by měli dostat šanci sestavit koalici,“ uvedl Škromach. Jemu samotnému prý nikdy o funkce nešlo.

Moderátor se jej pak vyptával, zda důvodem jeho rezignace je neúspěch strany ve volbách, nebo účast na "puči" proti Bohuslavu Sobotkovi. "Máte pocit, že vypadám jako pučista nebo zrádce? Já, který jsem pro sociální demokracii pracoval patnáct let? To je přece úplný nesmysl,“ rozohnil se Škromach. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

13:27 Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

Na postu ministra zdravotnictví vydržel jen 39 dní, nyní radí premiéru Babišovi. Roman Prymula byl h…