Škrtáme opravu zámku, rušíme web. Rathův kraj čistí chlívek

28.05.2012 15:56

Vedení Středočeského kraje se snaží napravit škody po svém bývalém hejtmanovi Davidu Rathovi. Rozhodli se nejen odstoupit od rekonstrukce Buštěhradského zámku, ale také zrušit předražený web pro mladé tojecool.cz.

Škrtáme opravu zámku, rušíme web. Rathův kraj čistí chlívek
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

"Na radě jsme se dozvěděli, že stavba nebyla zahájena, nehrozí žádné sankce. Z tohoto důvodu mohou být finanční prostředky přesunuty na jiné akce. V oblasti dopravy byla zrušena spousta zakázek, které byly vyhlášeny v užším výběrovém řízení," uvedla pověřená hejtmanka Zuzana Moravčíková (ČSSD).

Hejtmanský náměstek Marcel Chládek (ČSSD) oznámil konec webu tojecool.cz. "Vzhledem k tomu, že je to předmětem nějakého našeho auditu a šetření, se rozhodla rada v projektu nepokračovat," uvedl Chládek. Vedení kraje podle něj nyní čeká na výsledky auditu, aby vědělo, jestli nebyla zakázka na projekt internetových stránek předražená, nebo nebyl jiným způsobem porušen zákon.

Kraj ale ruší i další zakázky. Jde zejména o opravy silnic, celkem se jedná o 19 zakázek za dvě miliardy korun. Patří tam také stavba domu seniorů v Uhlířských Janovicích.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…