Slavíme boj s nacismem a přitom podporujeme neonacisty. Komunista Cvalín zhnusen pokrytectvím

07.06.2014 13:19

Petr Cvalín, člen okresního výboru KSČM v Domažlicích, tvrdí, že západní politici se při oslavách 70. výročí vylodění spojeneckých sil v Normandii chovají pokrytecky, protože na jedné straně oslavují tehdy se blížící konec nacismu v podání Třetí říše, ale na straně druhé prý podporují neonacisty na Ukrajině.

Slavíme boj s nacismem a přitom podporujeme neonacisty. Komunista Cvalín zhnusen pokrytectvím
Foto: KPR
Popisek: Český prezident Miloš Zeman se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Vpravo vzadu prezident USA Barack Obama

„Není veřejným tajemstvím, že dnešní západní státníci vehementně podporují ukrajinský neonacismus na Ukrajině a přitom v Normandii slaví porážku nacistické Třetí říše. Není to pokrytecké vůči těm, kteří na plážích Normandie padli? To už rovnou mohl být na oslavu 70. výročí vylodění spojeneckých vojsk ve druhé světové válce pozván i Dymtro Jaroš, jehož neonacistické jednotky masakrují civilní obyvatelstvo na východě Ukrajiny,“ upozorňuje člen KSČM.

Celý text ZDE

Jako komunista také prohlašuje, že se západní spojenci vylodili v Normandii až poté, co začal sílit komunistický odboj ve Francii. Údajně se totiž tehdejší západní politici báli toho, aby vítězící Rudá armáda neosvobodila také západní Evropu. Sovětská strana přitom apelovala na spojence, aby byla druhá fronta otevřena co nejdříve. Západ ale slovy Cvalína vyčkával do poslední chvíle. A dnes prý Západ znovu postupuje proti zájmům Ruska, když podporuje válku na Ukrajině.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…