Slavný deník propouští. Nářek je slyšet i z Česka

04.02.2026 23:00 | Monitoring
autor: Naďa Borská

Čistky v deníku Washington Post odstartoval jeho vlastník – miliardář Jeff Bezos. Stinné stránky současného dění v amerických médiích přibližuje český novinář Vláďa Foltán. Za drastickou redukcí personálního obsazení populárních novin vidí majitelovy obavy z důsledků kritického zpravodajství vůči Trumpovu režimu. Zdůrazňuje význam nezávislé žurnalistiky a připomíná oficiální slogan Washington Post: „Demokracie umírá v temnotě.“

Slavný deník propouští. Nářek je slyšet i z Česka
Foto: Instagram
Popisek: Vladimír Foltán, spoluzakladatel webu TaPolitika

„Miliardář Jeff Bezos dělá čistky, jejichž výsledkem je doslova krvavá lázeň v The Washington Post. Takhle to dopadá, když si média začnou nakupovat oligarchové. Pro veřejnost jde o tragickou zprávu, protože světoznámý deník se z něčeho podobného vůbec nemusí vzpamatovat,“ napsal na síti X novinář Vláďa Foltán.

 

A vysvětlil, co se přesně stalo. „Washington Post prochází ode dneška nejdrastičtější redukcí ve své moderní historii. Rozsáhlé propouštění, které se dotkne přibližně 30 % všech zaměstnanců (mluví se o 300 lidech napříč celou společností), společně oznámili majitel Jeff Bezos a s ním také generální ředitel Will Lewis,“ uvedl publicista.

Konec vysílání sportovních reportérů na zápasy

Součástí oznámeného „strategického resetu“ je okamžité zrušení samostatné sportovní rubriky a sekce knih. List, který v minulosti definoval americkou sportovní žurnalistiku, už nebude vysílat reportéry na zápasy ani v dosavadním rozsahu recenzovat literaturu. Výrazné škrty zasáhly také zahraniční redakci a tým Metro, který pokrývá dění přímo v hlavním městě USA. Ten se smrskne ze čtyřiceti reportérů na pouhých dvanáct. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

A není to spíš tím že , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemuž v letech , 04.02.2026 23:55:18
Ty kecy " liberálních demokratů " už normální lidi odmítají číst ??

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…