Šlechtovou ani nepozvali na sněm ANO. Podle Šafrova webu naštvala Babiše, protože se vrtala v zakázkách

16. 2. 2019 21:50

Někdejší ministryně obrany Karla Šlechtová bývala oblíbenkyní prezidenta Miloše Zemana. Po jejím odchodu z resortu obrany se o této mladé političce hnutí ANO téměř nemluví. Až s přicházejícím sjezdem... O jejím možném návratu píše server DeníkN.cz. Naopak o tom, že ze Šlechtové se stala persona non grata, píše server Forum24.cz.

Šlechtovou ani nepozvali na sněm ANO. Podle Šafrova webu naštvala Babiše, protože se vrtala v zakázkách
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Karla Šlechtová

Nedělní sněm hnutí ANO bude volit předsedu, prvního místopředsedu i řadové místopředy hnutí; při jejich výběru se nečeká žádné překvapení. Kde však možná nějaké nastane, je při výběru kandidátů do Bruselu. DeníkN.cz spekuluje o tom, že se mluví i o Karle Šlechtové. Ta prý dokonce jedná s předsedou strany Andrejem Babišem. Kandidátku do Evropského parlamentu by jinak měla vést europoslankyně Dita Charanzová.

Původní text ZDE.

Na druhou stranu o tom, jak Šlechtová upadla v zapomnění, píše Forum24.cz. Komentátor Vilém Besser uvádí, že Šlechtovou na sněm ANO ani nepozvali. 

„Bývala stěžejní postavou hnutí ANO, oblíbenkyní současného premiéra, měla stále otevřené dveře na Hradě. Pro Miloše Zemana psala předmluvu do jeho knihy, kde ho označila za kotvu v rozbouřeném moři. Pak ovšem jako ministryně obrany začala mluvit do armádních zakázek a najednou bylo zle. Dnes je Karla Šlechtová persona non grata. Už nejen u hlavy státu, ale i v hnutí, které roky reprezentovala,“ píše Besser a konstatuje, že Šlechtová naštvala Zemana i Babiše tím, že se začala vrtat v kšeftech, kde podnikali lidé ze Zemanova okolí, a Babišovi pro změnu nehlásila všechny své kroky. 

Původní text ZDE.

„Nyní pro ni není místo už ani na sněmu ANO, který proběhne v neděli v Centru pohybové kultury na pražském Chodově. Pozvánka totiž dorazila jaksi až po upozornění exministryně, že jí přijde divné, že se s ní nepočítá. Není sice členem hnutí, ale stále jeho barvy aktivně hájí v Poslanecké sněmovně. Dokonce po tom, jak se k ní Babiš zachoval, hlasuje podle nařízení majitele politické firmy ANO,“ zmínil Besser. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…