Sledovanost je hrozně důležitá, přiznal šéf programů ČT Fridrich

14.01.2012 18:01

Šéf programů ČT Milan Fridrich přiznal, že sledovanost je v televizní praxi nesmírně důležitá veličina. A to i pro televizi, kterou platí diváci z koncesionářských poplatků.

Sledovanost je hrozně důležitá, přiznal šéf programů ČT Fridrich
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Milan Fridrich

"Sledovanost je hrozně důležitá věc," řekl Fridrich v pořadu Pressklub na Frekvenci 1. "U komerčních televizí se podle toho vypočítává, kolik mohou dostat za reklamu, a důležité je to i pro Českou televizi."

Česká televize je veřejnoprávní médium, které platí diváci ze svých koncesionářských poplatků. "Česká televize je placena poplatníky, aby vysílala to, co je zajímá, tedy kritérium sledovanosti by tam mělo být."

Divák si podle Fridricha i u veřejnoprávní televize musí říct "ano, ta ČT mě zajímá". "Pokud by náplň programů České televize nezaujala alespoň třetinu občanů, tak si musíme položit otázku, jestli je program zvolen správně." Zaměření totiž musí podle něj být široké. Alespoň u většiny pořadů. "Protože pak jsou samozřejmě i pořady pro výběrového diváka, který má větší nároky." Tohle všechno podle něj ČT musí pokrýt.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč tam instalujete ty zátarasy? Proč, proč... útočil v ČT Okamura na Hamáčka. A ten vyletěl: Kvůli lidem jako Balda. Vymyli jste mu mozek, málem vykolejil vlaky!

7:41 Proč tam instalujete ty zátarasy? Proč, proč... útočil v ČT Okamura na Hamáčka. A ten vyletěl: Kvůli lidem jako Balda. Vymyli jste mu mozek, málem vykolejil vlaky!

V poslední debatě před volbami do Evropského parlamentu vysílané v České televizi byli hosté předsed…