Šlégr s Kalouskem vzpomínali ve sněmovně. Na hokej i odboráře

04.11.2011 22:03

V Poslanecké sněmovně se Jiří Šlégr a Miroslav Kalousek svěřovali se svými zkušenostmi ze skandování davu. Poslanec ČSSD vzpomínal na provolávání „Češi, Češi!“, zatímco ministr financí na výkřiky „Pověsit, pověsit!“.

Šlégr s Kalouskem vzpomínali ve sněmovně. Na hokej i odboráře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Šlégr
Během dlouhého jednání v Poslanecké sněmovně se sociální demokrat Jiří Šlégr a ministr financí Miroslav Kalousek svěřovali se svými pocity ze skandování davu. Na každého ale dav volal jinak. Zatímco Šlégr označil za nezapomenutelné volání „Češi, Češi!" když ho spolu s hokejisty vítali lidé na Staroměstském náměstí, Kalousek přiznal, že stejně krásné vzpomínky má on na „Pověsit, pověsit!". To na něj volali odboráři na demonstraci před sídlem ministerstva.

Oba politici vzpomínali během projednávání daňové reformy, které se týká i zdanění hazardu. "Pokud odsouhlasíme, že peníze z loterií nepatří do rukou sportovců, dostaneme český sport na samé dno," podporoval Šlégr sportovní svazy, které se bojí, že přijdou o příspěvky.

Související: Bárta je jednička. Vztyčil prostředník. Jako opilec, nechápe Dolejš

"Já jsem se sportem zažil krásné věci. Pocit, kdy stojíte na zaplněném Staroměstském náměstí a nikde nekončící dav skanduje: 'Češi, Češi'. To se nedá zapomenout. Věřím, že i vy jste tehdy křičeli. Vzpomeňte si na to, prosím, až budete o budoucnosti českého sportu hlasovat," agitoval na poslance.

Poté Kalousek prohlásil, že na náměstí byl také a křičel stejně jako ostatní. "A dobře vím, Jiří, o čem jste hovořil, protože mám také takové krásné vzpomínky, ne tedy ze sportu, tak vysoko já to ve sportu nikdy nedotáhl, ale z politiky, kdy jsem stál v té Letenské ulici a ten nekončící dav křičel: 'Pověsit, pověsit, pověsit!'," vzpomínal s ironií ministr. "Věřím, že vy jste tenkrát nekřičeli, ale podezírám vás, že některým z vás se to líbilo," dodal.

Dále čtěte:
Filip zpucnul koalici: Chová se totalitně a porušuje zákony
Zaměstnancům sněmovny dochází trpělivost. Ničí je přesčasy
Paroubek instruuje ČSSD: Zkuste hlasování o nedůvěře

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

8:15 Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

TÝDEN V MÉDIÍCH Novináři a politici dali dohromady dvě akce, které přitom neměly vůbec nic společnéh…