Šlendrián z Kavčích hor: ČT se sekla a celé hodiny si toho nevšimla

12. 8. 2020 19:03

Do Prahy přiletěl jako ministr zahraničí, vrátí se jako ministr obrany. Čtenář upozornil naši redakci, že Česká televize ve vysílání popletla funkci důležité americké návštěvy. Horší je, že si toho celé hodiny nikdo z ČT nevšiml. To od instituce, která občas poučuje o tom, jak se má dělat žurnalistika, není úplně dobrá vizitka.

Šlendrián z Kavčích hor: ČT se sekla a celé hodiny si toho nevšimla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo České televize
reklama

Na oficiální návštěvě v České republice je šéf americké diplomacie Mike Pompeo, což je zcela pochopitelně v těchto dnech hlavním mediálním tématem. České televizi se však povedlo amerického politika „sesadit“ z funkce a přidělit mu jiný post. Alespoň tedy na obrazovce.

Chyby dělá každý, to je normální. Stejně tak média. Podstatné je chybu co nejdříve napravit. Zvláště bychom to očekávali u televize veřejné služby, jejíž představitelé často zdůrazňují, že ČT je  zdrojem nejdůvěryhodnější a nejkvalitnější žurnalistiky v zemi.

Anketa

Chtěli byste na území ČR nastálo vojáky USA, jak si přeje Alexandr Vondra?

6%
94%
hlasovalo: 22786 lidí

Tato zásada se v úterý večer veřejnoprávní televizi naplnit nepodařila. Jak ví každý divák, který si občas pustí zpravodajský kanál ČT24, ve spodní části obrazovky je úzká lišta, na které běží stručné aktuální zprávy.

Během pondělního večera se na zpravodajské liště střídaly především novinky týkající se probíhající americké návštěvy. Kde se stala chyba? „Americký ministr obrany navštívil v Plzni Muzeum generála Pattona.“ Problém, jak víme, je v tom, že Mike Pompeo není ministr obrany, nýbrž ministr zahraničí. 

Někdo z pracovníků zpravodajství to popletl, to se stane. Problém je v tom, že si toho nevšiml nikdo z celého sloužícího personálu České televize během celého večera. Chyba totiž byla na obrazovce minimálně od půl osmé večer a běhala na obrazovce do desáté večer, možná déle. Jak je možné, že si během tří hodiny nikdo z desítek či stovek zaměstnanců nevšimne takového přešlapu, to je otázka na Českou televizi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta o novičoku: Položím si otázku, kterou si prý pokládají agenti Kremlu

7:32 Bašta o novičoku: Položím si otázku, kterou si prý pokládají agenti Kremlu

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se ještě jednou vrátil k otravě nejv…