Šlouf včera slavil

20.09.2013 8:14

Lobbista Miroslav Šlouf, kterého špičky Strany práv občanů - zemanovci sesadili z prvního místa kandidátky, ve čtvrtek slavil své 65. narozeniny. Podle serveru Aktuálně.cz šlo oproti předchozím oslavám kulatin o komorní akci, na kterou byli zvaní jen opravdoví přátelé.

Šlouf včera slavil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf
reklama

Zatímco na Šloufovy šedesátiny stáli gratulanti dlouhé fronty a veřejně mu blahopřál i Miloš Zeman, včerejší oslava proběhla prý mnohem skromněji. S Miroslavem Šloufem podle serveru slavilo asi čtyřicet přátel, převážně lidí mimo politiku. Dovnitř mohli jen pozvaní, novináři měli vstup zapovězený.

Nevyšla ani prosba o fotografii oslavence. "Dnes chce opravdu strávit den jen s přáteli. Bez novinářů," zněla odpověď.

"Atmosféra je srdečná, vyhýbáme se politickým tématům," popsal narozeniny svého přítele místopředseda pražské SPOZ Josef Malý. Přiznává, že se s oslavencem zná už bezmála třicet let. "Nestydím se za to," říká.

Spor s vedením

Z pražské SPOZ dorazil i další její místopředseda a Šloufův podporovatel Vladimír Hönig. Právě pražská organizace Šloufa navrhla na kandidátku a nyní je ve sporu s ústředním vedením - s Martinem Nejedlým a kancléřem prezidenta Vratislavem Mynářem.

První z hostů dorazili už kolem jedenácté hodiny dopoledne, jako dárek nejčastěji nosili lahve vína. Ačkoli někteří z gratulantů odcházeli už po poledni, oslava pokračovala až do pozdního večera. "Že někdejší vlivný Zemanův poradce stále slaví, bylo poznat jen z unaveného kroku hostů mizejících v pražských ulicích," shrnul akci server Aktuálně.cz.

Každopádně, jak jako první informovaly ParlamentníListy.cz, Miroslav Šlouf situaci kolem své osoby a vztahů s prezidentem Zemanem může ozřejmit již tuto neděli. Vystoupí totiž v Otázkách Václava Moravce na ČT.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…